معاون پارلمانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

رفتن رسانه ملی زیر چتر دولت قانونی نیست/ دولت به مشکلات موجود در کشور بپردازد

معاون پارلمانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر اینکه واگذاری رسانه ملی به دولت پشتوانه قانونی ندارد، گفت: بعید می دانم مجلس شورای اسلامی به این لایحه رأی اعتماد بدهد.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران» درباره لایحه دولت مبنی بر دولتی شدن رسانه ملی، اظهار کرد: بحث واگذاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی به دولت وجهه قانونی ندارد.

معاون پارلمانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: قانون اساسی اجازه واگذاری صدا و سیما را به نهادهایی مثل دولت نداده است چه برسد که دولت چنین لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی ارایه کند و بخواهد رسانه ملی به دولت واگذار شود.

آصفری با تأکید بر اینکه واگذاری رسانه ملی به دولت پشتوانه قانونی  ندارد، تصریح کرد: بعید می دانم مجلس شورای اسلامی به این لایحه رأی اعتماد بدهد و دولت هم طبق قانون نمی تواند وارد این مقوله شود در کجای قانون اساسی به دولت اجازه داده شده که مجموعه ای که به آن تعلق ندارد را در اختیار بگیرد.

معاون پارلمانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه صداو سیما زیر نظر حکومت است، اضافه کرد: چنین اجازه ای به دولت داده نشده است رفتن رسانه ملی زیر چتر دولت قانونی نیست.

آصفری با بیان اینکه مشکل صداو سیمای ما دولتی شدن یا نشدن آن نیست، اظهار کرد: مشکلاتی در کشور وجود دارد که دولت باید به آن بپردازد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.