«رضوانه دباغ» دختر بانوی انقلابی ایران:

انسان تحت تاثیر نقش تربیتی خانواده به ویژه مادر است/ ساواک به شکنجه گران مدرک می داد

«رضوانه دباغ» دختر بانوی انقلابی ایران با بیان اینکه هرجا هر چیزی که برای انسان رقم می خورد تحت تاثیر نقش تربیتی خانواده به ویژه مادر است، گفت: مادر در سال های کودکی ما از محمدباقرموسوی همدانی که مترجم تفسیرالمیزان است درخواست کرده بود که درس های خداشناسی به ما بدهد.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» همایش اختتامیه دانش آموزی چهارمین دوره طرح لشکر فرشتگان ویژه پاسداشت بانوان مبارز و مجاهد به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان، با حضور”رضوانه دباغ”، خانواده شهدا و تعدادی دیگر از مسئولان سپاه و آموزش پرورش و استان و دانش آموزان در محل سالن اجتماعات بانک کشاورزی استان گیلان برگزار شد.

رضوانه دباغ دختر مجاهد نستوه مرضیه حدیدچی دباغ در این مراسم با اشاره به شناخت عمیق نسبت به انقلاب و اصول انقلاب، اظهار کرد: عمق تفکر، دشمن شناسی و نگرش عمیق امام راحل مسئله بسیار مهمی است.

وی با بیان اینکه هرجا هر چیزی که برای انسان رقم می خورد تحت تاثیر نقش تربیتی خانواده به ویژه مادر است، گفت: ریشه تفکر صحبح انقلاب اسلامی که امام روشنگری کرده بودند در آن سالها در چگونگی رفتار سلطنت طلبان بود که منجر به مخالفت امام با آنها شد.

دباغ افزود: در آن سال ها مدرکِ شکنجه می دادند و به برخی از شکنجه گران دکترای شکنجه داده می شد.

دختر بانوی انقلابی ایران درتشریح سال های پیش از انقلاب که مورد شکنجه قرار گرفته بود، گفت: ساده ترین نوع شکنجه یک سیلی بود که باعث می شد فک انسان از جا در بیایید.

دباغ با اشاره به مسئله حجاب که امروز دشمن در جنگ نرم برای آن نقشه های زیادی کشیده است، افزود: عریان کردن زنان کار دشمن است و ما اجازه نمی دهیم حجاب ما دستخوش چنین بازی شویم.

درخصوص مادرانقلاب مرضیه دباغ، اذعان کرد: مادر در سال های کودکی ما از محمدباقرموسوی همدانی که مترجم تفسیرالمیزان است درخواست کرده بود که درس های خداشناسی را به ما بدهد.

وی با بیان اینکه منزل پدری ما میتوان گفت یک پایگاه فرهنگی بود، افزود: سیاست رفتاری و دین مداری که از هم جدا نیستند را مادر به ما آموزش داد که باعث شد فرزندان وی از رضایت پرودگار برخوردار شوند.

دباغ با بیان اینکه مرضیه دباغ مادری بود که بود خود را نمیدید و هدفش عنایت و توجه و رضایت خدا بوده است، گفت: مادر ۴سال نبودند و در این مدت مسئولیت ها و کارهای ما برنامه ریزی شده بود.

وی درباره نسل چهارم که انقلاب را درک نکرده اند، گفت: جوان ها را نباید در قالبی ریخت و توقع داشت همه آن ها به شکلی که می خواهیم دربیاید.

دباغ با بیان اینکه باید قدر انقلاب که نشات گرفته از حرکت عاشورایی امام حسین (ع) است را داشت، افزود:  تقاضا می کنم با صحیفه نور امام راحل آشنا شوید و موبه مو با فرمایشات امام و مقام معظم رهبری هم قدم شوید تا راه برایتان روشن شود.

در این همایش حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور ضمن ابراز ارادت به شهدا و خانواده شهدا اظهار کرد: فاطمه معصومه(س) الگویی بانوان و دخترانی است که  ماه ها و سالهاست که در اسارت دوری از پدر و همسران خود کشیده اند ودم نیاوردند.

وی ضمن تشکر ازمادران مجاهد که فرزندانی شهید و ایثارگر در دامن خود پروراندند ادامه داد: در این استان که اسوه هایی مثل خوش سیرت و قلی پور و عشوری و اتابه را در خود پرورش داده است از خواهران و دختران انجمن های اسلامی مسیرهای طی شده گذشته را بهترار قبل و با حرف و ایده هایی نو ادامه دهند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.