استاندار گیلان:

تصفیه خانه دوم رشت سال آینده باید آماده بهره برداری شود

استاندار گیلان با بیان اینکه ساخت فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان با سرمایه گذاری اولیه پیش بینی شده هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال از پیشرفت کار مناسب برخوردار است، گفت: همه باید کمک کنیم تا تصفیه خانه دوم رشت تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

به گزارش «دیارباران»، محمد علی نجفی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه احداث فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در سنگر، گیلان را استان پیشتاز در سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب عنوان کرد و افزود: بهره بردن سد شفارود به عنوان نخستین پروژه‌ی کشور از اعتبارات فاینانس در روزهای پایانی سال ۹۲، اجرای نخستین طرح آبرسانی روستایی کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آستانه اشرفیه که قرارداد آن در سال ۹۴ در حضور استاندار گیلان و وزیر نیرو به امضاء رسید، ساخت فاز دوم تصفیه خانه‌ی بزرگ آب گیلان به عنوان نخستین تصفیه خانه‌ی کشور که در سال ۹۳ به روش BOT و تلاش برای بهره‌مندی از تسهیلات ۳۵۰ میلیون دلاری بانک توسعه‌ی زیر ساخت آسیا در حوزه فاضلاب ۵ شهر گیلان گواه این مدعا است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از فاز نخست تصفیه خانه در سالهای گذشته طولانی شده بود گفت: هم اکنون کار بزرگی در حال انجام است و این پروژه با سرعت خوبی در دست پیگیری است که از آب و فاضلاب شهری استان، همکارانشان و شرکت سرمایه گذار که با جدیت در حال انجام کار هستند تشکر می کنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه خوشبختانه تأمین منابع مالی پروژه از طریق  بخش خصوصی و صندوق توسعه ملی انجام شده و مشکلی ندارد افزود: ساخت فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان با سرمایه گذاری اولیه پیش بینی شده هزار و ۶۸۲  میلیارد ریال از پیشرفت کار مناسب برخوردار است و همه باید کمک کنیم تا تصفیه خانه دوم رشت تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

وی ادامه داد: با تکمیل فاز دوم این طرح تصفیه خانه بزرگ گیلان  می تواند جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را  تحت پوشش کامل قرار گیرد.

نجفی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی ساختمان فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان ۸۰ درصد و در بخش تجهیزات فنی نیز ۴۰ درصد پیشرفت کار دارد.

استاندار گیلان افزود: هماهنگی‌های لازم در استانداری برای پشتیبانی از مسیرهای انتقال آب تصفیه خانه نیز در حال انجام است.

وی گفت: دولت یازدهم به رغم مشکلات تحریم ،کاهش قیمت نفت و تنگناهای مالی کارهای بزرگ عمرانی زیادی در کشور انجام داده است.

نجفی به موفقیت های عمرانی در استان گیلان اشاره کرد و گفت: این دستاوردها به اذعان کارشناسان خبره کشوری و مدیران ملی به دلیل هماهنگی های خوب داخل استان بوده است.

وی بیان کرد: اگر کارهای خوب انجام شده برای مردم بازگو شود سرمایه گذاران نیز اعتمادبیشتری می کنند و برای اجرا پروژه ها حضور می یابند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.