مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در نشست خبری:

برگزاری همایش استانی تجلیل از آزداگان در زیباکنار/ نقد و نظارت رسانه نقش سازنده ای در رشد جامعه دارد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اهمیت نقد و انتقادپذیری، گفت: مسئولین باید ظرفیت نقد را در خود بالا ببرند بنده تعامل و تاثیر مثبت در ارتباط سازنده با رسانه ها را شخصا تجربه کرده ام.

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار و گرامی داشت یاد شهدا، اظهار کرد: افتخار ما این است که روز شهادت شهیدصارمی روز خبرنگار انتخاب شده است.

وی ادامه داد: انتخاب چنین روزی ناخوداگاه تعهدی برای خبرنگاران ایجاد می شود و باعث ترویج اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به ظرفیت و پتانسیل استان گیلان در امر رسانه، بیان کرد: استان گیلان مجموعا دارای۱۶خبرگزاری، ۱۸۰نشریه، ۸۸پایگاه خبری و ۵۰۰خبرنگار است که نشان دهنده ظرفیت بالا و توانمندی استان گیلان در امر خبر است.

پاکاری با بیان اینکه خبرنگاران علاوه بر امر اطلاع رسانی دارای نقش موثری در جامعه هستند، گفت: رسانه ها رابط بین مردم و مسئولین هستند و جایگاه رسانه در نقد و نظارت بر عملکرد سازمان ها نقش سازنده ای در رشد جامعه و عملکرد سازمان ها دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اهمیت انتقاد و انتقادپذیری، بیان کرد: مسئولین باید ظرفیت نقد را در خود بالا ببرند بنده تعامل و تاثیر مثبت در ارتباط سازنده با رسانه ها را شخصا تجربه کرده ام.

وی با بیان اینکه استان گیلان دارای ۳۲هزار ایثارگر است، گفت: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگان با وظیفه خطیری که در مقابل ۳۲هزار  استان گیلان دارد به تنهایی قادرنیست به همه ایثارگران استان گیلان سرویس دهی کامل داشته باشد.

پاکارای افزود: خبرنگاران واصحاب رسانه از جمله ظرفیت هایی هستند که در رسیدگی هرچه بیشتر به امور ایثارگران نقش مهمی دارند بخصوص جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های جدیدی که روزهای جنگ حضور نداشتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه زبان هنر از زبان سخن موثرتر است، افزود: شهدای خبرنگار نمادی از پیام رسانان در عصر کنونی هستند.

وی با بیان اینکه سازمان بنیاد شهید ماهیت فرهنگی و ارزشی و انقلابی دارد، اعلام کرد: بر اساس برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران شروع سال را در کنار سایر مردم در گلزار شهدا و پایان سال با گرامی داشت هفته شهادت است.

پاکارای افزود: شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سال گذشته به ریاست استاندار با منشا تصمیم گیری برای رفع موانع و بستر سازی و ترویج فرهنگ تشکیل شد.

وی درباره عملکرد سازمان بنیاد شهید و ایثارگران گیلان، گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی، نمایشگاه تجلی مهربانی، تولید برنامه های هنری، رسانه ای، اجرای برنامه ها و مراسمات قرآنی، ترویج و آموزش قرآن برای خانواده ایثارگران، اجرای تئاتر خیابانی و… از جمله برنامه های این سازمان است.

** برگزاری همایش استانی تجلیل از آزداگان در مجمتع زیباکنار

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این سازمان در طول سال دارای ۳برنامه ویژه محوری است، گفت: روز جانباز و سالروز بازگشت ایثارگران در ۲۶مرداد، ۲۲اسفند گرامیداشت روز شهید روزهای ویژه در تاریخ کشور است.

پاکارای تصریح کرد: در ۲۶مرداد برنامه های شب شعر و خاطره و نشست صمیمی با آزادگان و برگزاری یادواره آزادگان شهید برگزار می شود و در ۲۵مرداد همایش استانی تجلیل از آزداگان در مجمتع زیباکنار برگزار می گردد.

وی در پایان افزود: در شهریورماه سالگرد شهدای منا را داریم و درصددیم برنامه های خوبی در جهت بزرگداشت این روز و ۱۶شهید منای استان گیلان و همایش ۷۰جانباز زن استان گیلان برگزار می شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.