خطیب نماز عید قربان در رشت:

مدافعان حرم در خارج از مرزهای کشور با تروریسم مبارزه می کنند/ مسئولان موظفند در ارتباط با کارهایی که انجام می دهند به مردم گزارش کار دهند

خطیب نماز عید قربان در رشت با اشاره به توصیه های رهبرمعظم انقلاب خطاب به کابینه دولت دوازدهم گفت: توصیه های مقام‌ معظم رهبری شامل وضعیت بیکاری، از حال مردم اطلاع پیدا کردن به آمار اتکا نکردن و…بوده است که این فرمایشات می بایست بصورت منشور قوانین در ادارات قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی در خطبه های نماز عید قربان در مصلی امام خمینی رشت ضمن تبریک عید سعید قربان و با دعوت مردم به تقوا و پرهیز از معاصی، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به جهت اینکه مسلمانان و مسلمین جهان از اقصی نقاط جهان موفق به زیارت کعبه شده اند ابراز خرسندی کرده اند و حضور امروز مردم در کعبه در نتیجه دعای حضرت ابراهیم(ع) است‌.

وی با تشریح ویژگی هایی که منحصرا مخصوص حضرت ابراهیم(ع)بوده است بیان کرد: حضرت ابراهیم(ع) دارای ویژگی هایی بود که سایر انبیاء فاقد برخی از آن ویژگی ها بودند و خداوند به صورت اختصاصی تنها به حضرت ابراهیم مرحمت نموده است.

خطیب نماز عید قربان در رشت با بیان اینکه از جمله ویژگی های اختصاصی حضرت ابراهیم(ع) خلیل الله بودن است، گفت: خلیل الله بودن حضرت ابراهیم(ع) به این دلیل بوده است که دستورات خداوند را بی کم و کاست و با اخلاص انجام داده و از عهده امتحانات متعدد خداوند بر آمده است.

حجازی تصریح کرد: خداوند ابراهیم را خلیل خود قرار داد به دلیل اینکه ابراهیم(ع) خلیل با دوستان خدا دوست بود و با دشمنان خدا دشمن بوده است.

خطیب نماز عید قربان در رشت با بیان اینکه حضرت ابراهیم(ع) گرسنگان را سیر می کرد و نماز شب را در حالی به جا می آورد که مردم‌خواب بودند، گفت: خداوند حضرت ابراهیم(ع) را از آتش نمرود نجات و ابراهیم را پیشوا و رهبر قرارداد.

حجت الاسلام حجازی با بیان اینکه خداوند متعال پس از امتحان ابراهیم و طی مراحلی به وی عنوان رهبر و پیشوا بودن را داده است افزود: امامت مقدماتی دارد اول خداوند ابراهیم را عبد سپس نبی و بعد رسول و پس از آن خلیل و در نهایت وی را به مرحله امامت رساند.

وی با بیان اینکه ابراهیم خلیل به تنهایی یک ملت بود افزود: حضرت ابراهیم(ع) در زمانی که همه مردم کافر بودند به تنهایی خداپرست بود و یک نفر در مقابل یک امت کافر بود که در این راه هیچگاه مایوس نشد.

خطیب نماز عید قربان در رشت با اشاره شکستن بت ها توسط ابراهیم خلیل الله، اذعان کرد: ابراهیم(ع) مطیع، بردبار و حلیم بوده است و ابراهیم بشدت بردبار، حلیم بود و اولین کسی بود که در راه جهاد خداوند لشکری را آماده کرد و پس از ساخت کعبه دعا کرد خداوندا مردم برای زیارت کعبه حضور پیدا کنند.

حجازی با بیان اینکه سنت های بسیاری به ویژه قربانی کردن از حضرت ابراهیم به جا مانده است، گفت: علاوه بر قربانی کردن، کوتاه کردن مو، ناخن،  مسواک کردن، غسل جنابت و… سنت هایی است که از حضرت ابراهیم باقی مانده است و دراسلام آماده است.

وی در خطبه دوم با اشاره به هفته دولت و روز کارمند، اظهار کرد: شهید رجایی و دکتر باهنر الگویی برای تمام دولتمردان و کارمندان است.

حجازی با بیان اینکه دولت شهید رجایی همواره دولتی الگو و نمونه بوده است، اذعان کرد: عملکرد دولت شهید رجایی همواره براساس اخلاص و خدمت به مردم بوده است و در رابطه با خدا و خلق خدا همواره نمونه و به بهترین شکل عمل می کرد.

خطیب نماز عید قربان در رشت با اشاره به کابینه دوازدهم حسن روحانی، بیان کرد: طی ملاقاتی که کابینه دولت دوازدهم با مقام‌ معظم رهبری داشتند ایشان به دولتمردان توصیه هایی داشتند.

وی با اشاره به توصیه های رهبرمعظم انقلاب خطاب به کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: توصیه های مقام‌ معظم رهبری شامل وضعیت بیکاری، از حال مردم اطلاع پیدا کردن به آمار اتکا نکردن و…بوده است که این فرمایشات می بایست بصورت منشور قوانین در ادارات قرار بگیرد.

حجازی با بیان اینکه مردم از دولت جمهوری اسلامی انتظار خدمت دارند، گفت: مسئولان موظفند در ارتباط با  کارهایی که انجام می دهند به مردم گزارش کار دهند که در هفته دولت در رابطه با بسیاری از پروژه ها انجام شد.

خطیب نماز عید قربان در رشت با اشاره به توصیه مهم دیگر رهبر معظم انقلای مبنی بر اینکه ملت های اسلامی به فکر خودشان باشند، گفت: دشمنان نظام انقلاب اسلامی از ما به عنوان تروریسم یاد می کنند در حالی که ما خود ضرب دیده از تروریسم هستیم.

حجازی با اشاره به مدافعین حرم بیان داشت: مدافعین حرم به دلیل وجود تروریسم هایی همچون آمریکا و داعش است که کیلومترها دور تر از مرز کشور به دفاع از حرمین پرداخته اند این در حالی است که دشمنان به ما تروریسم می گویند‌.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.