مدیرکل اوقاف و و امور خیریه گیلان:

برگزاری طرح بزرگ بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه گیلان با شعار “کرامتنا الشهاده”/ ۳۰۰ مبلغ بومی و غیر بومی به نقاط مختلف استان اعزام می شوند

مدیرکل اوقاف و و امور خیریه گیلان درباره اجرای سایر برنامه های ویژه ماه محرم و صفر توسط اداره کل اوقاف استان گیلان، گفت: تشکیل قرارگاه استانی، جلسه توجیهی و استفاده از رسانه ها و سایر ظرفیت های استانی، تشکیل جلسه با نخبگان و ائمه جماعات و… نیز استفاده از ۳۰۰مبلغ بومی و اعزامی از قم در ۵۰۰ بقعه متبرکه استان گیلان جهت برگزاری برنامه های متنوع مختص این ایام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» صبح امروز نشست خبری مدیرکل اوقاف و و امور خیریه استان گیلان با موضوع طرح بزرگ بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه گیلان با شعار “کرامتنا الشهاده” با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

حجت الاسلام علیزاده در این نشست با بیان اینکه ماه محرم بزرگترین حوزه خبررسانی و مملو از اطلاعات دقیق است، اظهارکرد: تبلیغ و رساندن پیام محرم وظیه دینی و حسینی همه ما است.

وی ادامه داد: جهانیان و نسل امروز تشنه شنیدن پیام حقیقت هستند و بر این اساس موظفیم پیام محرم را به گوش جهانیان برسانیم.

مدیرکل اوقاف و و امور خیریه گیلان با بیان اینکه امروز باید فرهنگ و ارزش های دینی خود را به دنیا برسانیم، افزود: نام اباعبدالله حسین (ع) امروز به برکت شهدا جهانی شده است.

علیزاده با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی که در حدود۵۰۰کشور در جهان می شود، گفت: برگزاری چنین همایش هایی در سطح جهان نشان می دهد فرهنگ و نام اباعبدالله(ع) فرهنگ جهان را در برگرفته است و تأثیر گذار است.

مدیرکل اوقاف و و امور خیریه گیلان با اشاره به پیام محرم اذعان کرد: رعایت کرامت و اخلاق انسانی، اتمام حجت در دفاع از حقانیت، عدالت و شرف انسانی، مقابله ظلم و ستم، دفاع از اسلام و دین و قرآن و امر به معروف و نهی از منکر است.

علیزاده با بیان اینکه یکی از مهمترین پیام های محرم رعایت حجاب و عفاف است، گفت: رعایت عفاف و حجاب در الگوبرداری از حضرت زینب(س) حتی در سخت ترین شرایط و با کمترین امکانات و زیر تیغ دشمن و درمقابل تهاجم ناجوانمردانه دشمن از مهمترین های پیام عاشورا است.

وی با اشاره به مکتب و فرهنگ اثرگذار کربلا، تصریح کرد: امروز در زمان غیبت امام زمان(عج) مهمترین پیام عاشورا پیام حقانیت جبهه حق است و امروز دم زدن از کربلا یک افتخار است چرا که بواسطه آن دنیا از آن درس می گیرد.

علیزاده با بیان اینکه اوقاف در طول سال برنامه های متنوعی را برگزار می کند، افزود: طرح سوگواری بصیرت عاشورایی در استان گیلان همزمان با سراسر کشور از ۳۱شهریور ۲۸آبان ماه با هدف تبین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف و و امور خیریه استان گیلان تصریح کرد: بیان صریح نهضت حسینی نسبت به خرافات و انحرافات در مکتب سیدالشهدا، اجرای صحیح و امین واقفان خیراندیش در حوزه روضه و تعزیه خوانی و…از دیگر برنامه های بصیرت عاشورایی است.

وی با اشاره به شعار نورانی امسال با مضمون “کرامتنا الشهاده”، اذعان کرد: “کرامتنا الشهاده” بخشی از جمله نورانی حضرت زین العابدین (ع)است که بیان کننده کرامت اهل بیت با شهادت در مسیر خداوند است.

علیزاده درباره اجرای سایر برنامه های ویژه ماه محرم و صفر توسط اداره کل اوقاف استان گیلان بیان کرد: تشکیل قرارگاه استانی، جلسه توجیهی و استفاده از رسانه ها و سایر ظرفیت های استانی، تشکیل جلسه با نخبگان و ائمه جماعات و… نیز استفاده از ۳۰۰مبلغ بومی و اعزامی از قم در ۵۰۰ بقعه متبرکه استان گیلان جهت برگزاری برنامه های متنوع مختص این ایام خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و و امور خیریه گیلان با بیان اینکه اولین برنامه ویژه محرم با همایش شیرخوارگان حسینی در در ۵۰بقعه متبرکه آغاز خواهد شد، افزود: برنامه لبیک یا اباعبدالله در سراسر کشور و در ۱۳بقعه در ۱۳شهرستان گیلان و بصورت متمرکز در خواهرامام رشت (ع) نیز برگزار می شود.

وی افزود:برنامه اهلی من عسل توسط آموزش پرورش در ششم محرم، نماز ظهر عاشورا، عزارداری امام سجاد(ع)، همایش خطبه های علوی، برنامه اربعین حسینی و تجمع بزرگ لبیک یا رسوالله در پایان صفر و در روز رحلت پیامبر آخرین برنامه اوقاف در ماه صفر خواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.