مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان:

دانش آموزان در سفر راهیان نور هیچ مسیری را در شب حرکت نمی کنند

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان گفت: باید از این فرصت معنوی نهایت استفاده را ان‌شاءالله ببرند و تمامی تدابیر لازمی که از قبل باید پیش‌بینی می‌شد از سوی آموزش پرورش و سپاه پاسداران انجام‌شده تا این سفر با ایمنی کامل انجام بگیرد.

به گزارش «دیارباران»، مهدی حاجتی امروز در حاشیه اعزام نخستین گروه از دانش آموزان به سفر راهیان نور بابیان اینکه اردوی راهیان نور به‌منظور آشنایی دانش آموزان با رشادت‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس انجام می‌گیرد اظهار کرد: دانش آموزان دختر شهرستان رشت به مناطق غرب کشور سفر می‌کنند تا با مناطق جنگی که نیروهای ارزشی ما در آنجا هشت سال از حریم مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند آشنا شوند.

وی افزود: خیلی از دانش آموزان ما برای دفاع از کشور در سنین ۱۷ و ۱۸ سالگی به مناطق جنگی اعزام شدند و آن سرزمین قدمگاه فرزندان پاک این سرزمین است و امروز دانش آموزان ما به آن سرزمین نور سفر می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان با اشاره به اینکه سپاه پاسداران، نیروی‌های انقلابی و بسیجیان ما در برابر هجمه‌های دشمن با یک تاخت تاز بی‌رحمانه ایستادند و محافظت کردند افزود: همین سپاه پاسداران ما که توسط رئیس‌جمهور آمریکا مورد هجمه قرار می‌گیرد، سالیان سال است که از این انقلاب دفاع کرده و هر سخنی که رئیس‌جمهور آمریکا گفته برازنده خودش است.

حاجتی بابیان اینکه دانش آموزان ما به سرزمین اخلاص، عبودیت و بندگی سفر می‌کنند گفت: باید از این فرصت معنوی نهایت استفاده را ان‌شاءالله ببرند و تمامی تدابیر لازمی که از قبل باید پیش‌بینی می‌شد از سوی آموزش پرورش و سپاه پاسداران انجام‌شده تا این سفر با ایمنی کامل انجام بگیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان با تأکید بر اینکه دانش آموزان در طول شب هیچ مسیری را با اتوبوس حرکت نخواهند کرد بیان کرد: تمامی سفر در روز بوده و توصیه‌های ایمنی به همراهان سفر گفته‌شده و تأکید شده که سفر در شب از ساعت ۲۳ تا ۵ صبح ممنوع است.

وی افزود: به دانش آموزان گفته‌شده است که اگر موردی را در طی سفر مشاهده کردند سریع به همراهان خود بگویند و به همراهان هم گفته‌ایم که مراقب رانندگان اتوبوس باشند و تمام تلاش آموزش‌وپرورش و سپاه پاسداران این بوده که سفر ایمنی را برنامه‌ریزی کنند.

حاجتی بابیان اینکه جایگاه یادمان‌های دفاع مقدس قدمگاه کسانی هستند که مردانه و شجاعانه برابر تمامی هجمه‌های دشمن ایستادند گفت: شهدای ما با تمام شجاعت از حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده و ما نباید فراموش کنیم کسانی را که در قطعه از تاریخ برای این نظام حماسه آفریدند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.