دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای شهر رشت

جلسه ی هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان با رییس شورای اسلامی شهر رشت در عمارت شورا برگزار شد

به گزارش«دیارباران»، ، هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان با امیر حسین علوی رییس شورای شهر رشت در عمارت شورا دیدار کردند .
در ابتدای این جلسه ،کریم خورسندی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان ضمن معرفی هیات مدیره و سوابق آنان به ریاست شورا اذعان داشت :این جلسه به جهت تعامل بیشتر خانه مطبوعات با شورای شهر و به جهت بهره گیری از تجارب اصحاب رسانه در زمینه ی جلسات شورا صورت گرفته است و امیدواریم فضایی فراهم گردد که رسانه ها بتوانند یاریگر اعضای شورای شهر در جهت توسعه و آبادانی شهر رشت باشند .
وی با بیان اینکه ،رسانه ها نقش بسیار مهمی در انعکاس عملکرد مدیران و بیان دغدغه ها و معضلات و رساندن آنها به گوش مسوولین دارند گفت : پیشنهاد می شود کارگروهی متشکل از اصحاب رسانه به جهت تعامل بیشتر خبرنگاران و شورا تشکیل گردد تا بدین ترتیب نقش پر رنگتری در حیطه ی رسانه ایفا گردد .
خورسندی ،اخلاق در رسانه را یکی از آیتم های مهم انعکاس اخبار و رویدادها خواند و گفت : بی شک همکاری بین شورای شهر رشت و خانه مطبوعات که دارای زیر مجموعه ی گسترده ای از فعالین رسانه است می تواند از بداخلاقی های رسانه ای بکاهد.
در ادامه حسین داداشی رییس هیات مدیره ی خانه مطبوعات نیز با تشریح فضای رسانه ای و تعدد رسانه ها در استان اظهار داشت : در حدود ۳۰۰ رسانه اعم از مکتوب و مجازی در گیلان فعالیت می کنند و استان گیلان یکی از معدود استانهایی است که دارای این حجم از رسانه می باشد.
وی افزود : موسسه خانه مطبوعات گیلان ۲۰ سال قدمت دارد و ۴۰۰ نفر عضو اعم از مدیران مسوول ،سردبیران ،خبرنگاران ،عکاسان و هیات تحریریه در آن عضو هستند .
داداشی اضافه کرد :رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و مسوولین هستند و ظرفیت رسانه ای استان نیز به گونه ای است که نهادهایی مانند شورا و شهرداری می توانند از این پتانسیل بهره گیری نمایند .
در ادامه سید امیر حسین علوی ریاست شورای شهر رشت ضمن ابراز خرسندی از این دیدار عنوان کرد : رسانه ها همواره یار و همراه شورا هستند و کثرت وجود رسانه ها در استان نشان از غنای فرهنگی و توجه مردم به مسایل شهری و استانی دارد.
وی با اشاره به برخی تجربیات ناخوشایند در شورای چهارم در خصوص رسانه ها گفت : متاسفانه برخی از رسانه ها در شورای چهارم به گونه ای عمل می کردند که موجب چالش می شد و بعضا انعکاس مطالب و اخبار به صورت کذب به جهت جذابیت برای مخاطب صورت می گرفت .
وی اضافه کرد : شورای اسلامی دوره ی پنجم نیز نیازمند ارتباط با رسانه ها به صورت موثر و استراتژیک است چون نظر همه ی ما بر این است که رسانه ها یار دوازدهم شورا هستند.
علوی با اشاره به محدودیت فضای صحن شورا تصریح کرد : قصد شورا انتخاب گزینشی رسانه ها نیست ،محدودیت فیزیکی وجود دارد و تراکم حضور خبرنگاران در روند جلسه تاثیر گذار است .اما به جهت فراهم شدن شرایط برای حضور رسانه این بحث با همکاری روابط عمومی شورا مدیریت می شود .
علوی افزود : شورای پنجم شهر رشت به دنبال این نیست که شهرداری را مدیریت کند بلکه به دنبال نظارت است و به عنوان یک نهاد برنامه ریزی است .
رییس شورا در پایان اظهار کرد : از وجود رسانه ها برای تولید فکر و ایده در جهت توسعه شهر استفاده خواهد شد .
گفتنی است در این جلسه ،هر یک از اعضای هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان نظرات و پیشنهاداتی را مطرح کردند .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.