مدیرکل ورزش و جوانان گیلان:

بودجه پاسخگوی نیازهای کمی و کیفی حوزه ورزش نیست/ نمایندگان به جای رسانه ای کردن انتقادات خود شخصا با خودم صحبت می کردند

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به انتقاد برخی نمایندگان مجلس گیلان از ورزش جوانان گیلان مبنی برای سیاسی کاری وی در هیات های ورزشی، گفت: نمایندگان مجلس حق دارند در هرمسئله ای اظهار نظر دارند ولی بهتر بود اره انتقادی وارد است به جای رسانه ای کردن انتقاد خود، شخصا با خود من صحبت کنند.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» مسعود رهنما در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه شعار امسال هفته ورزش «ورزش، سلامت، فرهنگ و امید» است، اظهار کرد: متاسفانه فرهنگ‌اطلاع رسانی و اثرگذاری رسانه در تمام حوزه های اجتماعی توسط برخی مدیران درک نشده است.

وی با بیان اینکه مصوبه ۲۷و نیم درصد که برای ورزش در نظر گرفته شده است پاسخگوی نیازهای کمی و کیفی حوزه ورزش نیست، افزود: این مقدار بودجه برای بخش ورزشی کشور مانند لباسی کوچک‌برای خرسالی است که بزرگ‌شده است و اندازه وی نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه ورزش یکی از عوامل بازدارنده انواع آسیب های اجتماعی و… است و از طرفی باعث پیشگیری انواع مشکلات روانی، جسمی و… می شود بر این مبنا ورزش باید جز سیاست های کلان کشور دیده شود.

رهنما با بیان اینکه پیشگیری ارزان تر از درمان است، بیان کرد: ورزش نقش به سزایی در پیشگیری دارد و در فعالیت های درمانی اثربخشی بسیار زیادی دارد ولی همچنان سهم کافی را برای ورزش درنظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به اختلاف دیدگاه بین فدراسیون فوتبال و صداوسیما، گفت: صنعت فوتبال در برخی از کشورها به عنوان تولید ناخالص و درآمد زایی محسوب می شود که امیدواریم اختلاف بین فدراسیون فوتبال و صداوسیما حل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه گیلان جز استان های تیپ یک است درباره سرانه ورزش استان گیلان، اذعان کرد: سرانه ورزش گیلان ۲۳ بوده است که در حال حاضر به رتبه۱۷ رسیده است.

رهنما با ابراز تاسف از اینکه ایران و به تبع آن گیلان با وجود پهناوری و چهارفصب بودن تنها در ۴رشته در المپیک حضور پیدا کرده است، گفت: باید تغییر در اساسنامه ورزشی و نگاه ویژه ای نسبت به تمامی رشته های ورزشی ایجاد شود.

وی با اشاره به انتقاد برخی نمایندگان مجلس گیلان از ورزش جوانان گیلان مبنی برای سیاسی کاری وی در هیات های ورزشی، گفت: نمایندگان مجلس حق دارند در هرمسئله ای اظهار نظر دارند ولی بهتر بود اره انتقادی وارد است به جای رسانه ای کردن انتقاد خود، شخصا با خود من صحبت کنند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان درباره برنامه هفته ورزش با اشاره به گلباران مزار شهدا در هفته جاری، بیان کرد: اختتامیه این هفته با افتتاح پایگاه قهرمانی ورزش خواهد بود.

رهنما درباره افتتاح پایگاه قهرمانی تصریح کرد: پایگاه قهرمانی در سال های گذشته در گیلان و در بحث توانبخشی فعالیت داشته است که به دلیل عدم امکانات پیش از دهه ۸۰ تعطیل شد که این پایگاه در حال حاضر با تجهیز این مکان قابل بهره وری است.

وی تصریح کرد: ورزش و جوانان گیلان علی رغم تنگناهای مالی و سختگیری هایی که وجود داشت این پایگاه را افتتاح و در آن  عکس مرحوم‌نامجو، عکس جاسم ویشکایی و فردین معصومی در حوزه قهرمانی در این پایگاه ثبت و درج شده است و تیم سپیدود و اعضای تیم ملی در حال تمرین هستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.