فرمانده سپاه قدس گیلان :

محرومیت‌زدایی اولویت اصلی سپاه قدس گیلان است/ پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در روستاهای گیلان

سردار محمد عبدالله‌پور ظهر امروز در مجمع عمومی قشر بسیج دانشجویی گیلان با گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای مدافع حرم اظهار کرد: مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس در کشور اجرایی شده و رزمندگان با این تفکر توانستند به پیروزی برسند. وی بر انتقال مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس به جامعه تاکید کرد و افزود: استفاده از تجربه مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس در برطرف کردن مشکلات جامعه تاثیرگذار است. فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شهدا در مدیریت امور در جامعه اثرگذار هستند، تصریح کرد: امروز در دنیای فانی، شلوغ و پر از ظلم و تزویر شهدا جامعه را مدیریت می‌کند. عبدالله‌پور انقلاب اسلامی را آمیخته به خون امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) خواند و بیان کرد: آنها که در مقابل انقلاب اسلامی ایستادند بدانند نمی‌توانند به پیروزی برسند و شهدا ضامن موفقیت انقلاب هستند. وی به برخی از معضلات دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: مشکلات دانشجویی و جامعه دانشگاهی در مقابل حرکت مقتدرانه انقلاب اسلامی هیچ است. فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی در کنترل اوضاع جهانی به‌ویژه منطقه غرب آسیا، خاطرنشان کرد: آمریکا در قالب بیداری اسلامی به‌دنبال شکستن خط مقاومت در سوریه بود و مقام معظم رهبری متوجه این موضوع شدند و بسیج مردمی در این کشور تشکیل شده‌است. عبدالله‌پور موفقیت‌های بسیج مردمی در سوریه را برگرفته از تجربه دوران دفاع مقدس خواند و یادآور شد: بسیج مردمی سوریه بیشتر مناطق این کشور را از داعش پاکسازی کرده و به پیشروی ادامه می‌دهد. وی با تاکید براینکه حرکت در مسیر انقلاب موجب از بین رفتن مشکلات می‌شود، اظهار کرد: بسیجیان با ایمان پشت سر ولی فقیه حرکت می‌کنند. *آمریکا مجبور است در اقیانوس‌ها با ما بجنگد فرمانده سپاه قدس گیلان به توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: زمانی برای دفاع از کشور در ساحل خلیج فارس سنگر ایجاد می‌کردیم اما اگر اکنون آمریکا بخواهد کوچک‌ترین خطایی انجام دهد مجبور است در اقیانوس‌ها با ما بجنگد. عبدالله‌پور با بیان اینکه آمریکا و انگلیس پس از برجام متوجه شدند دیگر نمی‌توانند با ایران اسلامی به طور مستقیم مقابله کنند، تصریح کرد: دشمن به این جمع‌بندی رسیده، در حوزه نظامی هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. وی به تکلیف‌مداری بسیجیان اشاره کرد و گفت: تا بسیج وجود دارد دشمن نمی‌تواند در سیستم حکومتی ما نفوذ کند. فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه جنگ شدید اقتصادی آمریکا از 30 سال گذشته علیه ایران آغاز شده‌است، بیان کرد: ایران اسلامی نظام سلطه را به چالش کشیده و متلاشی کرده‌است و استکبار تلاش می‌کند ظاهر خود را در دنیا حفظ کند. عبدالله‌پور به فراهم شدن مقدمات آزادسازی بیت‌المقدس اشاره کرد و یادآور شد: ظهور امام زمان (عج) با آزادسازی خانه کعبه و بیت‌المقدس تحقق پیدا می‌کند و اکنون نیروهای بسیجی در کشورهای عراق و سوریه در کنار بسیجیان ایران آماده هستند. وی در پایان جهاد علمی را از موضوع‌های مهم در دانشگاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: بسیج در حوزه علمی باید جدی باشد زیرا اقتدار نظام با جهاد علمی تحقق پیدا می‌کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پایان ساخت یک هزار واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در سراسر گیلان گفت: محرومیت‌زدایی اولویت اصلی سپاه قدس گیلان است.

به گزارش «دیارباران»، سردار محمد عبدالله پور با اشاره به اتمام ساخت یک هزار واحد مسکونی ویژه محرومان استان اظهار کرد: کلنگ ساخت نخستین مسکن محرومان گیلان در دوم اردیبهشت سال گذشته و هم‌زمان با میلاد امیرالمؤمنین (ع)، مقارن با سالروز فرمان تاریخی امام مبنی بر تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر زمین زده شد.

وی با اشاره به اینکه کار ساخت هریک از واحدهای مسکونی کمتر از پنج ماه به طول انجامید، گفت: برای ساخت هریک از واحدهای مسکونی ویژه محرومان روستایی در استان ، ۲۰ میلیون از محل اعتبارات ستاد کل سپاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه تمامی مراحل ساخت مسکن محرومان توسط بسیجیان و مهندسان همان شهرستان انجام‌شده ، بیان کرد: تمامی منازل به مساحت ۵۰ مترمربع در سه نقشه دلخواه و به انتخاب مددجویان بوده و مهندسان و ناظران سپاه نواحی و کمیته امداد کار نظارت برساخت این مسکن‌ها را بر عهده داشتند.

وی با اشاره به کمک خیرین و سپاه نواحی برای تأمین سایر هزینه‌های موردنیاز ساخت مسکن گفت: سپاه قدس گیلان به‌دوراز هیاهوی رسانه‌ای و جناح‌بازی‌های سیاسی ، محرومیت‌زدایی را اولویت اصلی خود می‌داند و برای حل مشکلات معیشتی مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

عبدالله پور همچنین به اعزام ۱۲۶ گروه جهادی در نیمه نخست سال جاری به مناطق محروم و روستایی گیلان اشاره کرد و افزود: بیش از ۷۵ درصد شرکت‌کنندگان در اردوهای جهادی دانشجویان زیر ۲۵ سال هستند که در بیش از ۱۳۰ روستا در حوزه‌های آموزشی، مسکن محرومان، بهداشتی، آب‌رسانی، اقتصاد مقاومتی، مرمت مدارس و دوره‌های فرهنگی خدمات‌رسانی می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه اشتغال و حل مشکلات معیشتی مردم باید اولویت همه مسئولان باشد، بیان کرد: حضور بسیجیان داوطلب و جهادگر برای محرومیت‌زدایی بار مسئولان کشور برای خدمت به مردم را سنگین‌تر می‌کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.