امام‌جمعه موقت رشت:

ارائه آمار دروغ باعث ایجاد بی‌اعتمادی و دلسردی مردم از نظام می‌شود

آمریکا سر صبح دبه در آورد / اگر نمی توانید برای جوانان کار کنید حداقل نمک نپاشید

امام‌جمعه موقت رشت با بیان اینکه مدیران استان گیلان درباره ایجاد اشتغال در استان به مردم دروغ گفتند گفت: حرمت مردم و نظام باید رعایت شود و دادن آمار دروغ باعث ایجاد بی‌اعتمادی و دلسردی مردم از نظام می‌شود.

به گزارش «دیارباران»، حجت‌الاسلام و‌المسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت در مصلای امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: جنگ امروز با دشمنان در قالب جنگ نرم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه می‌توان با برنامه‌های حساب شده دشمنان را در مقابل هجمه‌هایی که علیه جوانان و ملت ایران ایجاد می‌کند ناکام گذاشت بیان داشت: جنگ نرم شمشیری دو لبه است که می‌شود از آن علیه دشمن استفاده کرد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به هفته استاندارد بیان داشت: اگر استاندارد در کشور جایگاه اصلی خود را پیدا کند بسیاری از معضلات و مشکلات مردم حل می‌شود و مردم با کالاهای بی‌کیفیت مواجه نمی‌شوند.

شفیعی‌زاده افزود: استاندارد جایگاه مطلوب و اصلی خود را ندارد و اگر خودروی بی‌کیفیتی در کشور تولید می‌شود، مواد غذایی بی‌کیفیت در کشور وجود دارد و مایحتاج مردم بی‌کیفیت است نشان از آن است که استاندارد جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه نباید بر روی اداره استاندارد اعمال نفود شود بیان داشت: ادارات استاندارد در کشور باید در جلوگیری از پخش و ورود کالاهای بی‌کیفیت به کشور محکم و استوار باشند.

شفیعی‌زاده با تاکید بر اینکه زمانی می‌توان گفت که استاندارد به جایگاه خود رسید است که ادارات استاندارد با دستورات و سفارشات از وظیفه خود چشم‌پوشی نکنند گفت: اگر ادارات استاندارد به وظیفه خود به‌درستی عمل می‌کردند مشکلات امروزه در کشور به وجود نمی‌آمد و مردم با سیلی از کالای بی‌کیفیت مواجه نمی‌شدند.

وی با تاکید بر اینکه کالاهای داخلی نیز استاندارد نیستند و مردم حق دارند که کالای داخلی را خریداری نکنند افزود: زمانی که مردم با خرید از شرکتهای خودروساری داخلی جان خود و خانواده خود را به خطر می‌اندازد نباید انتظار خرید کالای داخلی را از مردم داشت و مردم نیم قرن برای داشتن خودروی ملی استاندارد صبر کرده‌اند.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: مدیرکل استاندارد گیلان باید کارخانجات و واحدهای تولیدی که بدون در نظر گرفتن کیفیت و استانداردهای لازم فعالیت می‌کنند را تعطیل کند و استاندارد باید به این جایگاه برسد.

وی با اشاره به روز آمار و برنامه ریزی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور دادن آمارهای غلط و دروغ است و در استان گیلان نیز آمار غلط به مردم داده می‌شود و در این بین صدا و سیما که مرجع انتقال است زیر سئوال برده می‌شود در حالی که کسانی که آمار دهنده هستند باید به خود بیایند.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه آمارهای دروغ در زمینه اشتغال در استان گیلان به مردم داده شده است عنوان داشت: دادن آمار غلط به مردم باعث ایجاد مشکل برای مدیران بعدی می‌شود و باعث می‌شود مدیران بعدی نیز با در نظر گرفتن آمارهای گذشته به اعلام آمارهای دروغ ادامه دهند.

وی با اشاره به سخنان مقام عظمای ولایت که “دادن آمار غلط به مردم حرام است” بیان داشت: مدیران استانی درباره ایجاد اشتغال در استان گیلان دروغ گفته‌اند و مدیران جدیدی که در استان فعالیت می‌کنند باید جلوی این وضع را بگیرند.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه آمارهای کشوری حاکی از ایجاد ۹۰۰ هزار شغل در سال در کشور است و سهم هر استان در این بین ایجاد ۳۰ هزار شغل در سال است اعلام داشت: با توجه به آمارهای کشور باید برای هر شهرستان استان گیلان حدود ۲ هزار شغل در سال ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال نیاز به توجه به زیربناها و زیرساخت‌ها دارد گفت: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده ایجاد شغل برای هر فردی حداقل ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد و اگر چندین میلیارد تومان در شهرستان‌های استان گیلان هزینه شده باشد می‌توان گفت این آمار درست است و اگر کارخانه‌هایی با هزینه‌های هزار میلیاردی در استان گیلان ایجاد شده باشد صحت این آمار ثابت می‌شود.

امام جمعه موقت رشت با اعلام اینکه نباید در مسائلی مانند اشتغال که مشکل اساسی جوانان است حرف‌های دروغ به مردم زد و آمار دروغ به آنان داد اعلام کرد: حرمت مردم و نظام باید رعایت شود و دادن آمار دروغ باعث ایجاد بی‌اعتمادی و دلسردی مردم از نظام می‌شود.

شفیعی‌زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نخبگان دانشجو که “جنگ نظامی با آمریکا در کار نیست” بیان داشت: اقداماتی که دشمنان برای صدمه زدن به نظام‌ اسلامی انجام می‌دهند اثراتش بدتر از جنگ نظامی است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان دانشجو به پرهیز ار مونتاژ در صنعت تاکید داشتند عنوان داشت: مونتاژ کردن محصولات خارجی دامنگیر صنعت است و اغلب کارخانه‌هایی که در کشور ساخته می‌شود برای مونتاژ کردن محصولات خارجی است.

وی با اشاره به اشاره به اینکه تمام مردم ایران و مردم گیلان در دفاع از سپاه شرکت کردند اعلام داشت: نقش سپاه در دفاع از اسلام را به‌وضوح می‌توان دید و سپاه یک نفر و یک سازمان نیست که بتوان آن را تحریم کرد.

شفیعی‌زاده با اعلام‌ اینکه سپاه امروزه از مرزهای جغرافیایی ایران گذشته است و در عراق، سوریه، لبنان، یمن و جاهای مختلف حضور دارد خاطرنشان کرد: سپاه جهانی شده است و سنگینی پوتین‌های پاسداران بر گلوی منافع آمریکا باعث عصبانیت آمریکایی‌ها از سپاه است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه هرجایی که بناست آمریکا آنجا را به استکبار بکشاند سپاه حضور پیدا کرده است و نقشه‌های شوم آمریکایی‌ها را بر باد داده است بیان داشت: به همین دلیل است که “سپاه هراسی” توسط آمریکاییها به راه افتاده است و این در حالی است که امروزه سپاه عزیزترین ارگان در بین مردم ایران است.

وی با اشاره به اینکه سپاه به کشورهای منطقه عزت و شرف داده است اظهار داشت: اگر سپاه نبود حکومت مردمی در کشورهای منطقه وجود نداشت و حرکت سپاه در راستای مبارزه با استکبار جهانی و دفاع از ملتهای مظلوم است.

شفیعی‌زاده با بیان اینکه زمانیکه سپاه تهدید شد تمام افراد پروفایل‌های خود در صفحات مجازی را به نشان سپاه مزین کردند عنوان داشت: امروز مردم به جمله امام راحل که “اگر سپاه نبود کشور نبود” ایمان دارند و در حال حاضر می‌توان گفت اگر سپاه نبود اسلام نبود.

وی با بیان اینکه دولت ایالت متحده توسط سیستم و اتاق فکر اداره می‌شود و تمام افراد با برنامه ریزی از پیش تعیین شده رئیس جمهور این کشور می‌شوند اعلام کرد: قطعاً هر شخصی را بدون برنامه‌ریزی به رئیس جمهوری کشوری که ادعای کدخدایی و قدرتمندترین کشور جهان بودن را می‌کند نمی‌رسانند.

شفیعی‌زاده با تاکید بر اینکه ترامپ برای عربده کشی منتخب ریاست جمهوری آمریکا شده است و مسئولان نباید از این عربده‌ها بترسند گفت: آمریکایی‌ها روی داعش سرمایه گذاری کردند و کسی که داعش را از بین برد ایران بود و این یکی دیگر از دلایل عصبانیت آمریکا از سپاه است.

وی به بیان اینکه آمریکایی‌ها با انجام توافق برجام درصدد این بودند که مردم ایران شعار مرگ بر آمریکا و شعار ایثار را فراموش کنند خاطرنشان کرد: شهید حججی و حججی‌ها در بین توطئه‌های مختلف دشمن ظهور کردند و دشمن هر تلاشی که برای زمین‌گیر کردن ایران کرد موفق نشد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به تحلیل روزنامه‌های عرب زبان در باره اینکه تهدیدات بوش پدر و بوش پسر باعث دوستی میان سوریه، عراق و افغانستان با ایران شد گفت: تحلیلگران دنیای عرب بر این باورند که عربده کشی‌های ترامپ بحرین و عربستان را به ایران تقدیم می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.