شناسایی ۷عامل هتک حیثیت در شبکه های اجتماعی موبایلی در گیلان

۷عامل هتک حیثیت در شبکه های اجتماعی موبایلی در گیلان شناسایی و دستگیر شدند.

 به گزارش«دیارباران»، سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و تالش به دادخواهی تعدادی از شهروندان، مبنی بر هتک حیثیت آنان در شبکه های اجتماعی موبایلی فضای مجازی، بررسی موضوع، در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با پی‌جویی فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی شناسایی شدند، افزود :متهمان که دو مرد ۳۰ ساله و پنج مرد ۲۱ ، ۲۹ ، ۳۱ ، ۴۰ ، ۶۰ ساله ، اهل و ساکن رشت و تالش بودند، دستگیر شدند .

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه مجرمان سایبری چنین جرایمی در فضای مجازی با نشانه رفتن آبروی افراد دست به رفتار غیر اخلاقی می زنند، اظهار داشت: پلیس فتا با بهره جستن از توان فنی و مهندسی کارآگاهان و کارشناسان خبره خود، هوشمندانه، قانونی و قاطع نسبت به شناسایی هنجارشکنان حوزه فضای مجازی و تحویل آنها به مراجع قضایی اقدام می کند.

سرهنگ ایرج محمدخانی با تاکید بر اینکه فن آوری اطلاعات و ارتباطات ابزار بسیار مفیدی است اما چگونگی استفاده صحیح از این فن آوری هنوز به خوبی در بین کاربران نهادینه نشده خاطرنشان کرد: کاربران با جدی گرفتن محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی، آداب معاشرت مجازی را رعایت کنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir یا شماره ۲۱۸۲۳۴۰ گزارش کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۸ از فصل پنجم – هتک حیثیت و نشر اکاذیب ، قانون جرائم رایانه‌ای ، مرتکبین این قبیل از جرایم، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.