کارشناس اقتصادی در گفت و گو با «دیارباران»:

دلایل عدم بسترسازی مناسب در صادرات چای تولیدی کشور/ دولت باید دو سوم بالاتر از قیمت چای وارداتی مالیات بگیرد

کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه توان ایران بالاتر از این حد به ویژه در تولید چای است، گفت: چای کاران ما حمایت نمی شوند و دولت باید به کشاورزان دو سوم یارانه بدهد.

ابراهیم رزاقی در گفت و گو با خبرنگار «دیارباران» درباره دلایل عدم بسترسازی مناسب در صادرات چای تولیدی کشور، اظهار کرد: کاهش تولید چای را باید اول قبل از صادرات آن مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: عوامل مختلفی در کاهش تولیدات چای در رسانه ها و نشریات و از زبان مسئولان منتشر شده است و کاهش بارندگی و این طور مسایل را مطرح کرده اند.

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه تنها کاهش بارندگی در کاهش تولید چای نقش نداشته است، تصریح کرد: تمام محصولات کشاورزی غیر از گندم با کاهش تولید مواجه هستند و یا به نسبت نیاز با رشد جمعیت تولید را در این شاخه های کشاورزی شاهد نیستیم.

وی با اشاره به اینکه توان تولید ایران بالاتر از این حد به ویژه در چای است، اضافه کرد: چای کاران ما حمایت نمی شوند و این دلار ارزانی که برای واردکنندگان در نظر گرفته می شود، واردات کالاهای مشابه تولید داخل مانند چای را افزایش داده است.

این کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه باید دولت به کشاورزان دو سوم یارانه بدهد، تصریح کرد: دولت باید دو سوم بالاتر از قیمت وارداتی چای مالیات بگیرد.

رزاقی تأکید کرد: گر این اقدام با وارد کنندگان چای خارجی انجام شود، چای خارجی در این شرایط دیگر نمی تواند وارد شود و نمی تواند هم در داخل کشور بازاریابی کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.