واکنش حزب الله لبنان به استعفای سعد حریری / سید حسن نصرالله فردا در این باره سخنرانی می‌کند

حزب الله لبنان در واکنش به استعفای سعد حریری اعلام کرد نظام سعودی خواهان تغییر موضع و نقش مقاومتی لبنان است.

 

به گزارش«دیارباران»، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، حزب الله لبنان در پاسخ به استعفای سعد حریری اعلام کرد نظام سعودی خواهان تغییر موضع و نقش مقاومتی لبنان است. نظام آل سعود تلاش می‌کند لبنان را در فتنه غرق کند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان روز شنبه در واکنش به استعفای سعد حریری، نخست وزیر لبنان اعلام کرد عربستان برای فتنه گری در لبنان تلاش می‌کند.

نبیل قاووق در سالروز بزرگداشت شهید عباس عیسی در شهرک «عنقون» در صیدا از عربستان به طعنه با عنوان «پادشاهی خیر» یاد کرد و گفت: پادشاه خیر ثبات لبنان را هدف قرار می‌دهد و در واقع خیر این کشور را نمی‌خواهد و برای غرق کردن لبنان در فتنه تلاش می‌کند.

قاووق افزود: دولت عربستان خواستار تغییر هویت و نقش لبنان در مقاومت است تا این کشور، بخشی از محور سعودی شود. کشوری (عربستان) که روابط با رژیم صهیونیستی را عادی می‌کند و به بحرین، یمن و سوریه حمله می‌کند.

او در پایان سخنانش دعا کرد، خداوند لبنان را از شر ماجراجویی‌های حساب نشده عربستان حفظ کند.

در همین حال شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد: سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان فردا ساعت شش عصر به وقت محلی درباره استعفای سعد حریری و تحولات مربوط به آن سخنرانی خواهد کرد.

سعد حریری ساعاتی پیش در اقدامی غیرمنتظره و با طرح ادعا‌هایی بی‌اساس علیه ایران و حزب‌الله، از مقام خود کناره‌گیری کرد.

او با تکرار ادعاهای بی‌اساس محور غربی-عربی-صهیونیستی علیه جنبش مقاومت حزب‌الله و ایران، از «ترور شدن» خود در این کشور ابراز نگرانی کرد و مدعی شد فضای فعلی لبنان شبیه شرایط پیش از ترور پدرش رفیق حریری (نخست‌وزیر اسبق لبنان) است.

انتهای پیام/

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.