رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مراسم "روز رشت":

برند شدن رشت به نام شهر “خوراک خلاق” موجب جذب گردشگر می شود

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان گیلان باید با برندکردن شهر رشت به نام شهر خوراک خلاق با تبادل فرهنگ با دنیای امروز موجب جذب گردشگر شود.

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، محمدحسین قربانی ظهر امروز در مراسم روز رشت در تشریح ویژگی های منحصر به فرد این شهر اظهار کرد: رشت شهری با قدمت ۵۰۰ ساله است و امروز هم گذشتگان هم آیندگان نسبت به افق این شهر چشم دوخته اند.

وی با بیان اینکه شهر رشت به عنوان یک کلانشهر در طول سال پذیرای ۶و نیم‌میلیون گردشگر مقیم است، گفت: همه ما باید با هم کمک کنیم رشت در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد کمیسیون تلفیق جهت رفاه حال شهروندان، بیان کرد: ایجاد رفاه و زیرساخت های مطلوب، همدلی و استفاده از همه ظرفیت های لازم برای این شهر و استفاده از قطار شهری رشت از مواردی است که با تمام توان خود درصدد پیشبرد این مصوبه هستیم.

قربانی با بیان اینکه امروز بزرگ ترین مؤلفه در بخش گردشگری گیلان، شهر رشت است، گفت: گردشکری ظرفیت خدادای است که باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بنیان گذار غذای حلال در دنیا ایرانیان هستند، افزود: ثبت رشت به عنوان شهر خوراک خلاق و استفاده از برند حلال جز افتخارات است ولی متاسفانه درباره برند غذای حلال کشورهایی مانند مالزی به نام خود ثبت کردند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان گیلان باید با برندکردن شهر رشت به نام شهر خوراک خلاق با تبادل فرهنگ با دنیای امروز موجب جذب گردشگر شود.

وی با بیان اینکه رشت دارای غنای فرهنگ رشتی و گیلانی است، افزود: بزرگانی مانند آیت الله لاکانی، آیت الله بهجت، پروفسور رضا و پروفسور سمیعی که مهر گیلانی بر پیشانی آنها زده شده است باعث افتخار استان گیلان هستند.

قربانی با اشاره به استفاده از نخبگان و بزرگان و دانشگاهی ها در امور مختلف، بیان کرد: باید تلفیقی ایجاد شود و از حضور همه نخبگان، هنرمندان، دانشگاهیان و جوانان جهت پیشرفت و توسعه استفاده کنیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.