کواکبیان در رشت:

روحانی پس از پیروز شدن در انتخابات به گونه ای دیگر عمل کرد/۷۰ نفر در مجلس با جهش باد حرکت می کنند

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه دولت تدبیر و امید تنها در شعار احزاب را‌ تایید می کند، گفت: روحانی پس از پیروز شدن در انتخابات به گونه ای دیگر عمل کرد تا جایی که نمی دانیم در حال حاضر دولت ما اصول گرا است یا اصلاح طلب های ما اصولگرا شدند!

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، مصطفی کواکبیان عصر امروز در نشست هم اندیشی با اعضای حزب کارگزاران سازندگی تشکیلات گیلان، حزب مردم سالاری و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان با اشاره به اهمیت احزاب در کشور اظهار کرد: کشور اگر بر مدار حزب می چرخید چنین جنبش ها و مشکلاتی ایجاد نمی شد.

وی ادامه داد: اگر احزاب جدی گرفته شوند و به صورت یک اجتماع مشخص و قانونمند عمل کنند و لوازم مربوط آنها وجود داشت بسیاری از مشکلات کشور به ویژه حوادث اخیر رخ نمیداد.

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه در زمان دولت قبل احزاب را سم مهلک کشور می دانستند و دولت تدبیر و امید تنها در شعار احزاب را‌ تایید می کند، گفت: عملا درانتخابات کاندیدای اصلاح طلبی نداشتیم و روحانی پس از پیروز شدن در انتخابات به گونه ای دیگر عمل کرد و طوری که نمی دانیم در حال حاضر دولت ما اصول گرا است یا اصلاح طلب های ما اصولگرا شدند!

** ۷۰ نفر در مجلس با جهش باد حرکت می کنند

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به طرح گرانی بنزین، بیان کرد: مسئله گرانی بنزین را اول من در مجلس مطرح کردم که گرانی بنزین باعث فقر مردم  می شود و اعلام کردم قرار مان خانه تکانی و حل مشکلات مردم بود‌.

کواکبیان سطح توقع از مجلس را به عنوان یک مجلس اصلاح طلب باید در حد انتظار و منطقی باشد، گفت: ۱۲۰نفر از نمایندگان مجلس در لیست امید هستند، ۱۰۰نفر اصولگرای ولایی هستند و حدود۷۰نفر همزمان با جهش باد حرکت می کنند یعنی اگر این ۷۰نفر با ما باشند ما اکثریت داریم و اگر با ما نباشند بر ما هستند.

**اگر اصلاح طلب ها نباشند اصلا مردم پای صندوق ها نمی آیند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید مردم را امیدوار کنیم تا از رای دادن خود ناامید نشوند‌ و البته اگر اصلاح طلب ها نباشند اصلا مردم پای صندوق ها نمی آیند.

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به حوادث اخیر کشور با بیان اینکه دلیل بروز آن تنها مشکلات اقتصادی و مسئله نه به گرانی نبوده است، گفت: در اعتراضات اخیر مشکلات کشور مدت ها روی هم انباشته شده بود و علاوه بر آن برخی مسئولین سابق مردم را تحریک کردند.

**شفاف سازی بودجه کار درستی نبود

وی با اشاره به شفاف سازی بودجه توسط مجلس، بیان کرد: شفاف سازی بودجه کار درستی نبود زیرا بیشتر باعث عصبانیت مردم شد و‌ از طرفی صدا و سیما باعث تحریک مردم شد.

دبیر کل حزب مردم سالاری تصریح کرد: صدا و سیما گزارشاتی نشان داد که قبلا تخم مرغ چند بود الان چند است و با این گزاراشات مردم را حریص کرد و از طرفی شب۹دی بنزین روی آتش حوادث ریخت و با نشان دادن حوادث ۸۸ مردم را تحریک کردند و در کنار این ها فساد و بی کاری هم بی تاثیر نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی تاکید بر تجمع و اعتراض قانونی مردم دارند گفت: در حوادث اخیر کشور ۲۳کشته و ۲۷۰۰نفر دستگیر شدند که حدود ۲هزار نفر آزاد شدند، در تهران ۷۰۰نفر دستگیر شدند که عموم آنها آزاد شدند و این افراد متعلق به گروه خاصی نبودند چون شعار آنها علیه اصلاح طلب و اصولگراها بود.

** دولت از اصلاح طلبان در مدیریت استان ها استفاده نمی کند

کواکبیان با بیان اینکه دولت از اصلاح طلبان در مدیریت استان ها استفاده نمی کند، افزود: قول هایی در این باره داده شده است ولی راه استفاده از جوانان و بانوان اصلاح طلبان داشتن یک دولت اصلاح طلب است در غیر این صورت یا باید مثل آنها شویم یا از کشور خارج شویم یا دولت اصلاح طلبی داشته باشیم.

دبیر کل حزب مردم سالاری در تشریح طرح پارلمان اصلاحات راهبرد اساسی ایرانیان، گفت: بر اساس این طرح ۴هزار نفر از اصلاح طلبان از سراسر کشور به تهران می روند و پارلمان اصلاح طلبان را تشکبل دهند.

**طرح پارلمان اصلاحات راه برون رفت مشکلات اصلاح طلبان است

وی خاطرنشان کرد: طرح پارلمان اصلاح طلبان توسط حزب مردم سالاری و مجری آن شورای هماهنگی خواهد بود که هر حزبی باید بین ۳۰تا ۱۵۰ عضو داشته باشد و تا ۵۰ حزب اصلاح طلب در آن پیش بینی شده است و تنها افرادی که عضو احزاب هستند امکان ورود دارند و همین امر باعث عضویت افراد در احزاب می شود.

کواکبیان با بیان اینکه این طرح راه برون رفت از مشکلات اصلاح طلبان است، گفت: از بین این افراد نامزد ریاست جمهوری دوره آینده انتخاب می شود و برای مجلس شورای مرکزی تعیین می شود و انتخاب یک هیئت رئیسه، شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات مجلس و خبرگان رهبری از بین این ۴هزار نفر است.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.