آیت الله پروایی:

جشن های مذهبی باید با سیره اهل بیت(ع) سازگاری داشته باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری برگزاری جشن های مختلف مذهبی با دعوت شهرداری و حضور گسترده شهروندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: کیفیت جشن هایی که برای اهل بیت(ع) برگزار می شود، بسیار حائز اهمیت است و باید با سیره اهل بیت سازگاری داشته باشد.

به گزارش«دیارباران»، آیت الله احمد پروایی، نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری امروز، ۲۲ دی در دیدار با شهردار رشت، با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری در مناسبت های مختلف مذهبی پشتیبان معنوی و فکری برای برگزاری برنامه های فرهنگی بوده است، اظهار کرد: آذین بندی و برگزاری جشن ها در میلادها و سیاه پوش کردن شهر در عزاداری هایی چون ایام فاطمیه و محرم از جمله فعالیت های همیشگی شهرداری بوده است.

وی برگزاری جشن های مختلف مذهبی با دعوت شهرداری و حضور گسترده شهروندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: کیفیت جشن هایی که برای اهل بیت(ع) برگزار می شود، بسیار حائز اهمیت است و باید با سیره اهل بیت سازگاری داشته باشد.

این کارشناس دینی تاکید کرد: شهرداری یک نهاد مردمی است و در غم ها و شادی ها در کنار مردم قرار می گیرد.

آیت الله پروایی با اشاره به مشکل پسماند در گیلان، خاطرنشان کرد: این بزرگترین مشکلی است که امروز مردم را رنج می دهد لذا برای دفع پسماند باید استاندار، نمایندگان مجلس و شهردار دست به دست هم دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم زیباسازی و بهسازی ورودی شهرهای گیلان، تصریح کرد: امید است که در مسیر خدمت رسانی به مردم، شورا و شهرداری کمک هم باشند. اگر جایی انتقادی وجود دارد، همفکری صورت گیرد و هر چقدر بیشتر جنجال شود، کارها کندتر پیش می رود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایکنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.