کوچکی نژاد:

خانه‌مسافرها به نظارت و ساماندهی احتیاج دارد؛ نه ممانعت از صدور مجوز فعالیت

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس معتقد است اگر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به خانه‌مسافرها مجوز ندهد، این مکان‌ها بدون مجوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند که امری آسیب‌زا است.

به گزارش«دیارباران»، جبار کوچکی‌نژاد در با اشاره به توقف صدور پروانه بهره‌برداری برای خانه‌‌مسافرها از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: وجود خانه‌مسافرها در استان‌های گردشگرپذیر کشور نیاز به ساماندهی دارد چرا که نظارتی بر آنها صورت نمی‌گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم صدور مجوز برای خانه‌مسافرها مردم بومی منطقه را که از طریق اجاره این خانه‌ها هزینه زندگی خود را تامین می‌کنند با مشکلات معیشتی روبه‌رو می‌کند.

وی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی نباید به بهانه ساماندهی این خانه‌ها از دادن مجوز خودداری کند؛ اگرچه خانه‌مسافرها از نظر قیمت در سطح ارزانی قرار دارند اما نظارتی بر  آنها صورت نمی‌گیرد بنابراین اگر اجاره خانه‌ها از طریق افراد معمولی باشد امنیت کافی را ندارند و ممکن است مشکلاتی را برای مسافران ایجاد کند که هیچ سازمانی دراین رابطه پاسخگو نیست.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس اظهار کرد: اگر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به این خانه‌مسافرها مجوز ندهد این مکان‌ها بدون مجوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند که امری آسیب‌زا است.

کوچکی‌نژاد با انتقاد از عملکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تاکید کرد: این سازمان شرکتی را در تهران مسئول رسیدگی به امور خانه‌مسافرها در تمام کشور کرده است که اقدام نامناسبی است چرا که این شرکت در تهران است و نمی‌تواند به صورت دقیق بر عملکرد این خانه‌ها در تمام کشور نظارت کند؛ این سازمان باید جامعه هتلداران استان را که مسئولیت اسکان مسافران را برعهده دارند، برای ساماندهی خانه‌مسافرها انتخاب کند.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجلس در پایان افزود: اگرچه وجود این خانه‌مسافرها کمک بزرگی به سفر اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه است اما هتل‌داران را با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌کند چرا که مردم تمایل دارند در این خانه‌ها اسکان یابند و این درحالی است که اتاق هتل‌ها خالی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:خانه ملت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.