کاهش ۳۰ درصدی بارش باران در استان گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: امسال میزان بارش باران اندازه‌گیری شده در ایستگاه‌های هواشناسی گیلان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به آمار بلندمدت ۲۴ درصد کاهش یافته است.

 

به گزارش«دیارباران»، بهمن کمانگیر با اشاره به کاهش میزان بارندگی سال ۹۶ در استان گیلان و کل کشور اظهار داشت: در سال زراعی جدید، کل کشور با کمبود بارش باران و کم‌آبی مواجه است.

بهمن کمانگیر با اشاره به کاهش میزان بارندگی سال ۹۶ در استان گیلان و کل کشور اظهار داشت: در سال زراعی جدید، کل کشور با کمبود بارش باران و کم‌آبی مواجه است. وی با تاکید بر اینکه امسال با توجه به شرایط کم‌آبی و کاهش بارش باران در کل کشور، استان گیلان نیز درگیر پدیده کم‌آبی است افزود: میزان بارشی را که ایستگاه‌های هواشناسی در سطح استان گیلان اندازه‌گیری کردند نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه امسال میزان بارش باران اندازه‌گیری شده سالانه در استان گیلان در مقایسه با آمار بلندمدت، ۲۴ درصد کاهش داشته است تصریح کرد: استان گیلان در سال زراعی جدید با مشکل کم‌آبی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه بارش باران از پایان شهریورماه تاکنون در استان گیلان ۵۹۵ میلی‌متر بوده و این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۷۱۱ میلی‌متر بوده است گفت: در حال حاضر پوشش برف در حوزه سد سپیدرود ۵ هزار کیلومتر مربع است که این میزان سال گذشته ۳۵ هزار کیلومتر مربع بوده است

کمانگیر با تاکید بر اینکه در ماه‌های آینده بارش‌ها در استان گیلان به صورت نرمال پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی و کم‌آبی، بارش‌های پیش‌بینی شده توان پاسخگویی به کمبود بارش‌های سالانه را ندارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.