امام جمعه موقت رشت:

رئیس اجرایی کشور تعهدات خود را نسبت به اشتغال و مشکلات مردم انجام دهد/ نیازی نیست درباره عصمت اهل بیت حرفی بزنید

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه نباید مردم و به ویژه مسئولین اجازه دهند بستر و زمینه فتنه ایجاد شود، گفت: نباید اجازه دهیم فتنه گران از مشکلات کشور سوءاستفاده کنند و بستر فتنه ایجاد شود‌.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» حجت السلام غلامرضا شفیع زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در تشریح مسئله فتنه از دیدگاه قرآن اظهار کرد: فتنه در قرآن در دو آیه یکی در سوره عنکبوت به معنای امتحان و آزمایش تعبیر شده است و در سوره انفال نیز معنا شده است.

وی ادامه داد: فتنه به معنای اغتشاش، تخریب اموال عمومی و خصوصی، به هم زدن، شورش، توهین به مقدسات و هرچیزی که از نظر قرآن موجبات برهم زدن آرامش و آسایش مردم است استباط می شود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه شرک ورزیدن بزرگترین گناه گفت: در بین‌ گناهان کبیره بر اساس تفسیر بزرگان بزرگترین گناه پس از شرک فتنه و فتنه گری است و از قتل در مراتب بالاتری قرار دارد.

شفیع زاده ادامه داد: قتل یک فرد بی گناه با قتل همه مردم است با این حال فتنه از قتل در مراتب بالاتری قرار دارد زیرا در صحنه قتل یک‌ نفر کشته می شود ولی در فتنه امکان داد هزاران نفر کشته شود.

**مسئولان اجازه سوءاستفاده فتنه گران از مشکلات کشور را ندهند

وی با بیان اینکه کشور تاکنون بارها مورد فتنه فتنه گران خارجی و داخلی قرار گرفته است، افزود: سال ۷۸ فتنه کوچک و سال ۸۸فتنه بزرگتری داشتم و امسال با فتنه بزرگی مواحه بودیم.

امام‌جمعه موقت رشت بیان کرد: بسترهای فتنه نظیر مشکلات، تورم، اشتغال، بیکاری، نادانی، جهل و بی توجهی به دشمن و ثروت اندوزی، ساده لوحی، بی بصیرتی موحبات فتنه هستند.

وی با بیان اینکه نباید مردم و به ویژه مسئولین اجازه دهند بستر و زمینه فتنه ایجاد شود، گفت: نباید اجازه دهیم فتنه گران از مشکلات کشور سوءاستفاده کنند و بستر فتنه ایجاد شود‌.

امام جمعه موقت رشت افزود: پیامبر اکرم(ص) فرموده است که از فتنه های آخر الزمان نگران نباشید زیرا باعث پالایش جامعه می شود و در جایی دیگر می فرماید زمین از وجود فتنه گران پاک می شود.

وی با بیان اینکه آثار منفی فتنه ها فراوان تر است ولی باعث مشخص شدن منافقان از بین مردم می شود گفت: راه های مقابله با فتنه تمسک به قرآن، اهل بیت(ع)، ولایت، اخلاص و بصیرت است.

‌شفیع زاده در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به روز ولادت حضرت زینب(ص) و روز پرستار اظهار داشت: پرستاران قشر زحمتکشی هستند ولی مسائل حقوق و معشیتی آنها گاهی مورد بی توجهی قرار می گیرد که مسئولین می بایست نگاه ویژه به این قشر داشته باشند.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: اگر در هر استانی چند حرکت انقلابی مسئولین انجام دهند مشکلات کشور قابل حل است.

وی خطاب به دولتمردان در خصوص قطع یارانه ۴۰میلیون نفر بیان کرد: ۴۵هزار تومان مبلغی نیست در مقابل افزایش حامل های انرژی و سوخت و… هزینه ها را چند برابر کردید و بعد می گویید هرکس یارانه می خواهد کمیته امداد ثبت نام کند!

**اگر می توانید هزینه ها را به روز اول بازگردانید و بعد یارانه ها را قطع کنید

شفیع زاده افزود: مسئولین چرا اصرار دارند مردم را ذلیل کنند اگر می توانید هزینه ها به روز اول بازگردانید و بعد یارانه ها را قطع کنید.

وی با بیان اینکه مسئولین باید مشکلات اغتشاشات را ریشه یابی کنند اضافه کرد: در بخش داخلی تعطیلی کارخانجات، اشتغال، اعلام بودجه که عامل نگران کننده ای برای مردم بود، ارائه گزارش های دروغ بویژه در زمینه بیکاری در ایجاد اعتراضات عواملی موثر بوده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه بی توجهی مسئولین نسبت به داشتن مشکل سخت تر است، افزود: درست است که دروغ گفتن کنتر نمی اندازد ولی برخی تا تریبون را می بینند دروغ می گویند، مردم این دروغ ها را فراموش نمیکنند.

شفیع زاده با اشاره به سیاسی کاری دولت و شیب یکباره دولت در افزایش قیمت ها بیان داشت: دولت بنزینی را که باید سالی ۱۰درصد افزایش می داد اضافه نکرد و پس از اینکه رای مردم را جذب کرد به یک باره ۵۰درصد به قیمت حامل ها اضافه کرد.

**نیازی نیست درباره عصمت اهل بیت حرفی بزنید

وی خاطر نشان کرد: رئیس اجرایی کشور باید تعهدات خود را نسبت اشتغال و مشکلات مردم حل کند و نیازی نیست درباره عصمت اهل بیت حرفی بزند و بهتر است فقط در حوزه کاری خود عمل کند.

شفیع زاده‌ درباره مسئله هسته ای برجام بیان داشت: همه دیدیم که برجام حاصلی برای نظام‌جمهوری اسلامی نداشته است و شروط جدید آمریکا ارزش و اهمیتی برای ما ندارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.