شهروندان گیلانی برای تسهیل در عملیات برف‌روبی از پارک خودرو در معابر عمومی خودداری کنند

رئیس پلیس راهور استان گیلان گفت: با توجه به وضعیت خاص خیابان‌ها و معابر شهرهای استان گیلان و عرض کم آن در برخی از نقاط، پارک کردن خودروهای شخصی در شرایط برفی باعث دوچندان شدن مشکلات شده و اختلالات زیادی را به‌وجود می‌آورد.

به گزارش«دیارباران»، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: برابر تدابیر فرماندهی انتظامی استان گیلان و با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف سنگین در استان، مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی برای خدمات‌دهی به شهروندان و حل معضلات ترافیکی در آمادگی کامل قرار دارد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان ابراز کرد: انتظار ما از شهروندان این است در محدوده‌های اعلام شده توسط پلیس که مقررات طرح ترافیک در آنها اعمال می‌شود از ترددهای غیرضروری خودداری کنند تا شاهد بروز معضلات ترافیکی کمتری در سطح شهرهای استان باشیم.

وی با اعلام این مطلب که شهروندان باید به پلیس اعتماد داشته باشند گفت: مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی استان برای خدمات‌رسانی به رانندگان همواره از آمادگی لازم برخوردار است ضمن اینکه در چنین مواقعی برای حصول یک نتیجه مثبت تعامل دوجانبه شهروندان و پلیس بسیار ضروری است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان خطاب به رانندگان بیان کرد: شهروندان باید از ایمنی کامل خودروی شخصی خود با بازدید و کنترل سیستم روشنایی، گرمایشی، برف پاک‌کن‌ها و سیستم موتوری از سلامت و صحت آن قبل از هرگونه تردد در خیابان‌ها اطمینان کامل پیدا کنند.

محمدی با تاکید بر حفظ و رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان اظهار کردیم: رعایت کردن فاصله طولی و جانبی با خودروهای جلو و مجاور به‌ویژه در معابر لغزنده از سوی رانندگان بسیار حائز اهمیت است تا در چنین مواقعی با رعایت کردن مقررات شاهد بروز کمترین تصادفات رانندگی باشیم.

وی در خصوص تردد برخی از وسائط نقلیه خاص عنوان کرد: تردد کردن با وسائط نقلیه‌ای همچون موتورسیکلت و دوچرخه در شرایط برفی که معابر بسیار لغزنده هستند برابر قانون ممنوع است و انتظار داریم مردم ضمن همکاری مثبت با پلیس به توصیه‌ها و قوانین توجه کامل داشته باشند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که در چنین مواقعی موجب بروز معضلات عدیده‌ای در سطح شهرها و جاده‌های استان می‌شود ترددهای غیرضروری خودروهای شخصی است که مشکلات ترافیکی بسیار زیادی را ایجاد می‌کند.

محمدی به پارک کردن خودروها در حاشیه معابر و کوچه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت خاص خیابان‌ها و معابر شهرهای استان گیلان و عرض کم آن در برخی از نقاط، پارک کردن خودروهای شخصی در شرایط برفی باعث دوچندان شدن مشکلات شده و اختلالات زیادی را به‌وجود می‌آورد.

وی با تاکید بر لزوم خودداری مردم از هرگونه پارک کردن خودرو در حاشیه معابر تصریح کرد: این عمل نه تنها موجب ایجاد و بروز اختلال در نحوه عملکرد خودروهای امدادرسان و  تجهیزات برف‌روبی در سطح معابر و خیابان‌ها می‌شود بلکه احتمال بروز تصادفات زیادی را نیز در پی دارد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: برخی از شهروندان تصور می‌کنند با پارک کردن خودرو در کوچه‌ها و خیابان می‌توانند در شرایط بحرانی دسترسی راحت‌تری به وسیله نقلیه خود داشته باشند که البته درست نیست و انتظار داریم مردم از انجام این کار جداً خودداری کنند.

محمدی خطاب به مردم و شهروندان خاطرنشان کرد: همکاری همه‌جانبه و توجه مردم به دستورالعمل و ابلاغیه‌های صادر شده توسط  پلیس و رعایت آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا همه با حفظ امنیت و آرامش خاطر کامل بیشتری این روزها را پشت سر بگذاریم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.