معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گیلان:

آموزش حدود ۳۰۰ نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر گیلان جهت تشکیل تیم درمان اضطراری

معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گیلان، گفت: ۲۷۲ تن از کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب تیم‌های BHCUدرمان اضطراری، سازماندهی شده و دوره های  آموزش‌های تخصصی  لازم را با موفقیت سپری نموده اند.

به گزارش «دیارباران»، نهضت قنبرزاده اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل معاونت درمان، شهرستان‌های دارای جمعیت صد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطرای داشته باشند تا در زمان بروز حوادث احتمالی این تیم‌ها با حضور در منطقه حادثه دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارایه دهند. اما با توجه به بافت و تراکم جمعیتی و میزان حادثه خیزی استان گیلان و از سویی جاذبه های بدیع و ورود گردشگران در تمامی فصول سال به این استان، تشیکل ،سازماندهی و آموزش مستمر برای تیمهای درمان اضطراری در ۱۶ شهرستان استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این تیم‌ها شامل دو پزشک، دو پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت روان، تکنسین فنی و سه امدادگر است که دوره‌های آمادگی و درمان اضطراری را آموزش می بینند.

معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: این تیم‌ها طی مدت شش ماه گذشته با حضور  مدرسین و کارشناسان معاونت درمان، آموزش‌های لازم برای تشکیل تیم‌های درمان دریافت کردند تا در مواقع ضروری از جمله مانورهای اضطراری و زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان گیلان به استعداد ۱۷ نفر از تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال جاری در منطقه آق بابای استان قزوین در دوره بقا در شرایط سخت با حضور استانهای قم, البرز, تهران, مازندران شرکت خواهد نمود .

دوره بقا در شرایط سخت یکی از دوره های توان افزایی تیم های بهداشت و درمان اضطراری است که در قالب کلاسهای آموزشی و فعالیتهای عملیاتی و تخصصی به مدت ۳ روز به میزبانی استان قزوین  برگزار خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.