امام جمعه موقت رشت:

مردم با وجود مشکلات در ۲۲ بهمن جانانه از کشورشان دفاع کردند

امام جمعه موقت رشت، گفت: اکثریت جمعیت حاضر در راهپیمایی ۲۲بهمن مردم گرفتاری بودند که مشکلات زیادی داشتند ولی برای حمایت از ولایت فقیه جانانانه در راهپیمایی شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، حجت السلام و المسلمین یوسف صدیق در خطبه های نماز جمعه شهر رشت با اشاره به اهمیت تقوا، اظهار کرد: خداوند خود فرموده است که دست انسان های با تقوا را می گیرد.

وی حسادت را از خصلت هایی دانست که هیچ انسانی از آن در امان نیست و موجب خسران می شود، گفت: خداوند به هرکس  بر اساس اصل حکمت چیزی می دهد پس دلیلی برای حسادت کردن وجود ندارد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اگر صفات مذکور را نداشته باشیم شیطان قادر به رخنه کردن در وجود انسان نیست، افزود: نباید با گمان بد بردن به مسلمان حرمت ایمان و برادر مسلمان خود را بشکنیم.

صدیق عربانی تصریح کرد: دشمن براحتی از طریق شکستن حرمت ها و گمان بد بردن می تواند نفوذ کند و در مقابل خیلی از افراد از جان خود گذشتند تا دیگران از برکت نفس آنها زندگی کنند.

وی با تاکید بر اینکه بنی آدم اعضای یکدیگر هستند، افزود: به همین دلیل است که پیامبر می فرماید چیزی را که برای خودمان می پسندیم برای دیگران هم بپسندیم.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه به افکار منفی که وارد ذهن ما می شود نباید توجهی کرد، گفت: وقتی شخصی می خواهد به مسافرت برود و تصور کنیم که شاید تصادف کند، کار شیطان است و در این مواقع باید به خدا توکل کرد.

وی با تاکید بر اینکه خداوند به همه کار ها بصیر و بینا است، بیان کرد: اگر کسی در زندگی ما اثر گذار است نباید بگوییم اگر آن شخص نبود میمردم بلکه باید باید گفت خداوند مهر من را در دل وی گذاشت.

صدیق عربانی با اشاره به فرمایش امام صادق(ع) درباره سایر صفاتی که یک فرد مومن نباید داشته باشد، خاطر نشان کرد: حسادت، عصر یعنی سختگیری، لجوج بودن، کذب و دروغ و تجاوز به حق مومن جز این صفت ها است.

صدیق عربانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به حضور پرشکوه مردم در۲۲بهمن، اظهار کرد: با وجود اینکه دشمن ۳۹ سال تبلبغ کرده است که مردم در راهپیمای ۲۲بهمن شرکت نکنند با این حال تمام مردم گیلان از دهستان ها و روستاها بپاخواستند و شعار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند سر دادند.

وی با اینکه به رهبر معظم انقلاب بخاطر داشتن چنین ملت بزگواری تبریک می گویم، گفت: اکثریت جمعیت حاضر در راهپیمایی ۲۲بهمن مردم گرفتاری بودند که مشکلات زیادی داشتند ولی برای حمایت از ولایت فقیه جانانه در راهپیمایی شرکت کردند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا(س)، بیان کرد: این روزها می بایست برای مظلومیت بانوی دو عالم مراسماتی برپا کنیم و قاتل مظلومیت حضرت فاطمه زهرا(س) را به دستان مبارک امام زمان(عج) بسپاریم.

صدیق عربانی با بیان اینکه وعده خداوند حق است و صدای پای منجی عالم به گوش می رسد، افزود: خداوند تا زمان آغاز انقلاب جهانی ملت ایران را پناه بدهد و از شر شیطان در امان باشد.

امام جمعه موقت رشت در ادامه با اشاره به شهر رشت به عنوان یک شهر توریستی و با بیان اینکه وضعیت آسفالت خیابان های شهر رشت اسفناک است، گفت: در فصل پاییز و زمستان سطح شهر بدلیل چاله و چوله هایی زیادی که دارد باعث ترافیک و سختی عبور و مرور برای مردم می شود.

مردم رشت از وضعیت خیابان های شهر خسته و گله مند هستند

وی تصریح کرد: با توجه به پایان سال مردم از وضعیت کنده کاری های خیابان ها خسته و گله مند هستند و مسئولین مربوطه می بایست به سرعت مشکلات مربوط به خیابان ها را رفع و رجوع کنند.

صدیق عربانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در پاسخ به ادعای دشمن که می گوید ما دیگر پارس نمی کنیم و گاز می گیریم گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده است که اگر دشمن بخواهد قدمی علیه ایران بردارد سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه پاسخ آنها را می دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان نمیفهمند و نادان هستند که میگویند مردم بخاطر ساندویچ و بدلیل گرسنگی در راهپیمایی شرکت کردند، خاطرنشان کرد: گرسنگی مردم به خارج از این مملکت ارتباطی ندارد و با همین گرسنگی از جان، مال، ناموس و وطن خود دفاع می کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.