بازنویسی کتاب دو جلدی داستان راستان شهید مطهری به شعر فارسی

یکی از پژوهشگران حوزه دین و ادبیات گیلان برای اولین بار، کتاب دوجلدی داستان راستان استاد شهید مطهری را به شعر فارسی بازنویسی کرده است.

به گزارش«دیارباران»، سید هاشم تیموری سندسی نویسنده این کتاب اظهار کرد: منظومه داستان راستان برای اولین بار در کشور به شعر روان تالیف شده است.

وی ادامه داد: در این کتاب تمام مطالب کتاب دوجلدی داستان راستان استاد شهید مرتضی مـطهری بدون هیچگونه دخل و تصرف و به ترتیب و بر اساس شماره داستان ها به نظم در آمده است.
به گفته تیموری، این کتاب که به غیر از مقدمه، بقیه قسمتهایش بصورت شعر است؛ برای تمام گروه های سنی بویژه دانش آموزان مقطع متوسطه و دانشجویان قابل استفاده است و در نظم آن، از سبک روان و بدون تکلف استفاده و از بکار بردن کلمات و لغات دشوار پرهیز شده است.

وی زیباتر کردن داستان ها و ماندگاری بیشتر آن در اذهان را از جمله اهداف تدلیف این کتاب ذکر و اضافه کرد: معمولا هر مطلبی که با وزن و قافیه و احساسات شاعرانه بیان شود، تاثیر و ماندگاری بیشتری از نثر دارد و کمتر فراموش می شود.

این کتاب در ۳۲۷ صفحه با شعری روان به زیورطبع آراسته و وارد بازار کتاب شده است.

از سید هاشم تیموری سندسی که در حال حاضر دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه بین المللی قزوین است تا کنون غزلیاتی با نام فرشته و مثنوی اخلاقی با نام از خاک تا افلاک در دو جلد منتشر شده و جلدهای سوم تا ششم از خاک تا افلاک ، کلیات اشعار ، نظم جزء سی ام قرآن ، ضرب المثل ها و ریشه های داستانی آن، نکته ها و اسرار تاثیر قران و حدیث در دیوان علامه اقبال لاهوری ، نمایشنامه نوری در تاریکی، قصه های مادرم و … منتشر شده است.

کتاب داستان راستان یکی از موثرترین ، روان ترین و زیباترین اثرهای استاد مرتضی مطهری است و شامل دو جلد بوده که در هر جلد آن، ۷۵ داستان گنجانده شده است. منابع داستان های کتاب از احادیث، تواریخ و سیره و با زبانی ساده و مفید برای جوانان نوشته شده و به صورت حکایت و داستان است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.