عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

منشأ بسیاری از بیماری‌ها و استعمال مواد مخدر سیگار است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه منشأ بسیاری از بیماری‌ها و استعمال مواد مخدر سیگار است گفت: جامعه باید آگاهانه مصرف مواد دخانی را کم کند.

به گزارش«دیارباران»، منوچهر جمالی  با اشاره به تصویب طرح آزادسازی قلیان در قهوه‌خانه‌های مجوز دار کشور اظهار کرد: بنده معتقدم که هرچقدر قلیان در کشور کمتر مصرف شود برای جامعه بهتر است.

وی بر لزوم کاهش دخانیات باهدف افزایش سلامت در جامعه تأکید کرد و افزود: متأسفانه واقعیت جامعه بیانگر مسئله‌ای دیگر است و روزبه‌روز مصرف مواد دخانی ازجمله قلیان در حال افزایش است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه چندین میلیون نفر در کشور از مواد دخانی مصرف می‌کنند و نمی‌توان آن‌ها را به ترک سیگار و مواد دخانی وادار کرد گفت: باید با ایجاد راهکار و یا سیاستی جامع و درست جامعه را آرام‌آرام از مصرف مواد دخانی دور کنیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه جامعه باید آگاهانه مصرف مواد دخانی را کم کند خاطرنشان کرد: تبلیغ ما عدم استفاده از مصرف سیگار در کشور است چون بسیاری از بیماری‌ها منشأ مواد دخانی دارند و سالانه عده‌ای زیادی در کشور براثر مواد دخانی دچار بیماری ازجمله سرطان می‌شوند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به واردات بخشی از توتون موردنیاز کشور از خارج کشور گفت: از طرفی دیگر نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش بیکاری ناشی از تعطیلی شرکت‌های دخانیاتی وجود دارد و باید به‌گونه‌ای عمل شود که به اشتغال جامعه نیز آسیب نرسد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.