شهردار رشت خبر داد:

امکان صدور پروانه شهرسازی تنها با ارائه نقشه معماری

شهردار رشت گفت: شهرداری رشت تا شانزدهم اسفندماه امسال، در سیستم یکپارچه شهرسازی نسبت به تدوین گردش کار و فرم پروانه ساختمانی اقدام می کند.

به گزارش«دیارباران»، شهردار این‌ شهر با استناد به بند ( ج) بخشنامه ۱۶۵۵۱ شورای عالی اداری کشور اظهار کرد: بر اساس این بخشنامه شهرداری ها موظف هستند تا مدت دو روز پس از پرداخت و تسلیم قبض های عوارض قانونی نسبت به صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند.

مسعود نصرتی گفت: در روزهای پایانی سال به دلیل تاخیر در صدور پروانه و موکول شدن آن به سال مالی بعد مشکلات حقوقی فراوانی هم برای شهرداری و هم برای شهروندان به وجود می آمد.

او اضافه کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و سایر متقاضیان، شهرداری رشت تا پایان وقت اداری شانزدهم اسفندماه امسال، در سیستم یکپارچه شهرسازی نسبت به تهیه و تدوین گردش کار و فرم پروانه ساختمانی اقدام می کند.

به گفته شهردار شهر رشت، این اقدامات شامل زیربنا و تعداد طبقات، تعداد واحدها و سایر عوامل مربوط به ضوابط شهرسازی و طرح تفصیلی است.

نصرتی اضافه کرد کرد: فرمهای پروانه ساختمانی، بلافاصله پس از پرداخت عوارض، علاوه بر دریافت شماره از سوی شهرداری، تاریخ و امضاء شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

او در خصوص متن این پروانه مطرح کرد: اعتبار این پروانه فقط برای تجهیز کارگاه بوده و شروع عملیات اجرایی ساختمان منوط به تکمیل پروانه نقشه های اجرایی و دریافت تاییدیه از سازمان نظام مهندسی گیلان، تعیین مهندسان ناظر و دریافت پروانه از مرحله اول است

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:رشت رویایی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.