اعزام سومین تیم سحر هلال احمر گیلان به منطقه زلزله زده کرمانشاه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان از اعزام سومین گروه تیم سحر هلال احمر استان به منطقه زلزله ‌زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش«دیارباران»، مهدی ولی پور اظهار کرد: براساس هدف گذاری‌ های انجام شده سومین گروه تیم سحر هلال احمر گیلان در قالب هفت نفر از اعضای فعال سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان به منطقه زلزله ‌زده کرمانشاه اعزام شدند و به مدت شش روز در قصر شیرین خدمات لازم را ارائه می دهند.

امید عظیمیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز در این باره بیان کرد: با توجه به اینکه تیم سحر این جمعیت در مراحل اول و دوم در انجام ماموریت بشردوستی خود، پاسخ خوبی به دل‌ های پر از دغدغه زلزله‌ زدگان داده بودند، بنابراین تیم سوم بنا به دستور کتبی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به منطقه اعزام شد.

وی با بیان اینکه اعضای این گروه در قالب تیم‌ فرهنگی و اجتماعی در روستاهای از پیش تعیین شده حضور خواهند یافت، خاطرنشان کرد: در این مرحله قرار است اعضای تیم مانند دو مرحله قبلی با اجرای برنامه‌ های شاد و مفرح برای کودکان، نوجوانان و جوانان، شادی و لبخند بر لبان مصیبت ‌دیدگان جاری کنند.

وی بیان کرد: برگزاری مسابقه در حوزه‌ های مختلف و آموزش کمک‌های اولیه امداد و نجات در مدارس، آموزش مباحث روانشناسی و روان‌ شناختی و دلجویی از آسیب دیدگان از جمله برنامه‌های این تیم در مناطق زلزله‌ زده است که درمدت حضور این تیم در این مناطق اجرایی می‌شود.

سحر مخفف ساماندهی حمایت های روانی پس از بلایا است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.