مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان:

آمادگی گیلان برای اسکان ۸۲۸ هزار نفر مسافر نوروزی / برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی باهدف معرفی جاذبه‌های فرهنگی گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از آمادگی گیلان برای اسکان ۸۲۸ هزار نفر مسافر نوروزی خبر داد و گفت: جشنواره‌های بومی و محلی باهدف معرفی جاذبه‌های فرهنگی گیلان در سطح استان طی ایام نوروز برگزار می‌شود.

به گزارش«دیارباران»، رضا علیزاده صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان در سالن غدیر استانداری اظهار کرد: میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان علاوه بر برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، بومی و محلی دنبال ایجاد نشاط اجتماعی است.

وی از برپایی بیش از ۷۰ نمایشگاه صنایع‌دستی در گیلان خبر داد و افزود: در جای‌جای استان گیلان جشنواره‌های بومی و محلی با رویکرد معرفی جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای اجرای شهر شب در گیلان گفت: در تلاشیم تا شهرهای زنده گیلان را که شب نیز به گردشگران خدمات می‌دهند به گردشگران معرفی کنیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان بیان کرد: با توجه به اقامتگاه‌ها و اسکان‌های موجود برای اقامت بیش از ۸۲۸ هزار نفر برنامه‌ریزی‌شده است.

علیزاده با بیان اینکه ناظران و بازرسان در طول شبانه‌روز بر گردشگاه‌ها و اقامت گاه‌ها نظارت دارند گفت: با همکاری سازمان صنعت و معدن و اصناف بر بازار نظارت داریم تا شاهد کم‌فروشی، گران‌فروشی و سایر مجارم تعزیراتی نباشیم.

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در ایام نوروز تأکید کرد و گفت: ۱۲۹ کیوسک اطلاع‌رسانی در سطح استان وظیفه اطلاع‌رسانی به شهروندان و گردشگران رادارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: ۶۶۰ ساعت جشنواره آیینی، بومی و محلی در استان طی نوروز ۹۷ برنامه‌ریزی‌شده است تا تداوم مسافرت گردشگران را شاهد باشیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.