آماده باش ویژه مرکز فوریت های گیلان در ۶۲ پایگاه برای چهارشنبه سوری

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای اورژانس ۱۱۵ استان به صورت ویژه برای امدادرسانی چهارشنبه سوری آماده شده اند.

به گزارش«دیارباران»، پیمان اسدی اظهار کرد: ۴۳۰ نفر از نیروهای فوریت های پزشکی استان گیلان نیز برای امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه آخرسال به صورت ویژه آماده شده اند.
وی اظهار داشت: مرکز اورژانس ۱۱۵، از ساعت ۱۷ امروز (سه شنبه) در رشت علاوه بر ۱۰ پایگاه شهری ، در شش منطقه پرتردد نیز به صورت ویژه برای امدادرسانی احتمالی حضور می یابند.
اسدی از مردم خواست در صورت بروز هر گونه حریق یا حادثه، ضمن حفظ خونسردی با شماره تلفن ۱۲۵ آتش نشانی و در صورت اطمینان از وجود مصدوم با ۱۱۵ اورژانس تماس گیرند.
سال گذشته، ۱۵۳ نفر در حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال به بیمارستان های استان گیلان مراجعه کرده و مورد مداوا قرار گرفتند.

**آمادگی آتش نشانان رشت برای امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه سوری
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از آماده باش ۳۱۰ آتش نشان و افسر آتش نشانی این سازمان برای امدادرسانی احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
بابک رمضانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای آمادگی هر چه بیشتر در چهارشنبه آخر سال، تعدادی از تانکرهای آب متعلق به سازمان فضای سبز نیز به طور آماده باش هستند تا در صورت نیاز برای مهار آتش مورد استفاده قرار گیرند.
رمضانی با اشاره به تهیه کلیپ های کوتاه و طرح های پیشگیرانه در قالب بروشور، پوستر و بنر با موضوع نه به چهارشنبه سوری خطرناک خاطر نشان کرد: تبلیغات رسانه ای در فضاهای مجازی، سایت ها و روزنامه ها صورت گرفته که امیدواریم امسال نیز شاهد کاهش چشم گیر حوادث باشیم.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت، دارای ۱۳ ایستگاه آتش نشانی و ۳۲۷ نیروست.

** تشکیل پویش ملی سرخی من از تو در پایگاه های انتقال خون گیلان
مدیرکل انتقال خون گیلان از تشکیل پویش ملی سرخی من از تو در پایگاه های انتقال خون استان به مناسبت چهارشنبه سوری خبر داد.
احمد مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پایگاه های انتقال خون گیلان در روز چهارشنبه سوری با پویش ملی سرخی من از تو آماده دریافت خون های اهدایی مردم است.
وی با دعوت از مردم برای شرکت در پویش ملی سرخی من از تو خاطر نشان کرد: این روز فرصت خوبی برای اهدا خون به بیماران نیازمند به این مایع حیاتی است.
وی با اشاره به کاهش آمار اهدای خون در فصل سرما اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به نوروز و تعطیلات این ایام، از مردم برای شرکت در کار انساندوستانه اهدا خون دعوت می کنیم.
پایگاه های انتقال خون در شهرهای رشت، لاهیجان، رودسر، لنگرود، فومن، بندرانزلی، تالش و آستارا فعال هستند.
پایگاه انتقال خون در رشت میدان فرهنگ، خیابان آزادگان جنب پارک اندیشه و اداره کل انتقال خون استان گیلان، شهرستان لاهیجان در خیابان امام خمینی جنب بیمارستان ۲۲ آبان، لنگرود در خیابان دکتر شریعتی جنب شبکه بهداشت و درمان و پایگاه انتقال خون رودسر در خیابان انقلاب بیمارستان شهدا فعال است.
پایگاه انتقال خون بندرانزلی در میدان امام خمینی، سیمتری جنب اداره هواشناسی، فومن در خیابان شهید بهشتی جنب آتش نشانی، تالش خیابان شهید بهشتی جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستارا خیابان امام خمینی جنب بیمارستان دکتر شریعتی فعال است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.