امام جمعه موقت رشت در آخرین نماز جمعه سال 96:

آلودگی زیست محیطی مشکلات جدی به مردم سراوان وارد کرده است/ در رشت الکتریک کارگران گیلانی به خاطر منافع ۴ زن بیکار شدند

آمریکا سر صبح دبه در آورد / اگر نمی توانید برای جوانان کار کنید حداقل نمک نپاشید

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مشکلات سال ۹۶ استان گیلان در حال وارد شدن به سال ۹۷ است، گفت: مشکلات سراوان همچنان پا برجاست، بوی تعفن، حشرات و آلودگی سراوان با توحه به نزدیک شدن به فصل گرما همچنان ادامه دارد و باعث آسیب جدی و شدید به مردم و محیط زیست شده است.

به گزارش خبرنگار «دیارباران» حجت‌الاسلام غلامرضا شفیع‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره فرارسیدن به آخرین جمعه سال اظهار کرد: در آستانه سال نو هرکس به‌نوعی خود را آماده ورود به سال جدید می‌کنند.

**مؤمنان به حسابرسی امور معنوی خود در آستانه سال نو بپردازند

وی ادامه داد: ائمه اطهار(ع) به‌صورت روزانه به حسابرسی معنوی خود می‌پردازند و امروز در آستانه سال نو همه ما باید در کنار کارهای شخصی و خانه‌تکانی به حسابرسی امور معنوی خود بپردازیم.

امام‌جمعه موقت رشت افزود: اگر کسی توفیق اعمال معنوی نداشت می‌بایست علت را در خود بررسی کند و مؤمنان در پایان سال در کنار محاسبه مادی به حسابرسی معنوی خود بپردازد.

شفیع‌زاده در ادامه با اشاره به آغاز ماه رجب و تأکید بر اعمال این ماه اظهار کرد: در روزه‌های ماه رجب هرکس به‌اندازه توانایی خود جهت آمادگی برای ورود به ماه شعبان و رمضان روزه بگیرد.

وی با اشاره به میلاد امام باقر(ع) در این ماه تصریح کرد: این امام معصوم در زمان واقعه کربلا ۳سال و ۶ماه بوده است و تنها امامی است که از هر دو جد پدری و مادری منتصب به معصومین است و نیز پایه‌گذار مکتب شیعه است.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در جمع خبرگان رهبری بیان کرد: مسئولین می‌بایست فرمایش مقام معظم رهبری دراین‌باره که ـ هیچ کاری نشدنی نیست ـ را مدنظر کارهای خود قرار دهند.

شفیع‌زاده با اشاره به آغاز روز اول عید نوروز مصادف با شهادت امام هادی(ع) گفت: مردم و مسئولین ما مسلمان و با درک هستند و مسلماً رعایت حریم اهل‌بیت(ع) را می‌کنند.

وی با بیان اینکه استان گیلان همواره میزبان مسافران نوروزی است، افزود: مردم گیلان مردمی مؤمن و وظیفه‌شناس هستند و برحسب وظیفه شرعی و دینی و با حفظ اصول اخلاقی روزهای عید را در پیش می گیرند و امیدواریم مسافران هم حریم اهل‌بیت(ع) و موازین شرعی را نادیده حفظ کنند.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به نوسانات سال ۹۶ برای کشور، بیان کرد: سال ۹۶ برای مملکت ما پر از نوسانات و حوادث شیرین و تلخ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی همراه بوده است.

**چرخ اقتصاد و معیشت مردم با برجام هم نچرخید

وی تصریح کرد: از بین رفتن حکومت داعش در منطقه با محوریت ایران و حمله موشکی سپاه به مقر داعش ازجمله حوادث افتخارآمیز و شیرین ایران محسوب می‌شود و حمله داعش به مجلس شورای اسلامی، اغتشاشات اخیر، عدم حل شدن مسائل و مشکلات معیشتی مردم نظیر اشتغال و بیکاری ازجمله حوادث تلخ سال ۹۶است.

شفیع‌زاده با اشاره به عدم نتایج برجام در زندگی مردم، بیان کرد: قرار بود برجام چرخ سانتریفیوژها و اقتصاد مملکت را بچرخاند اما چرخ سانتریفیوژها تعطیل شد و اقتصاد و معیشت مردم با گرانی و رکود فلج شد و برجام حتی نتوانست چرخ هواپیمای ظریف را بچرخاند.

**مشکلات سراوان همچنان پا برجاست

وی با بیان اینکه مشکلات سال ۹۶ استان گیلان در حال وارد شدن به سال ۹۷ است، گفت: مشکلات سراوان همچنان پا برجاست، بوی تعفن، حشرات و آلودگی سراوان با توحه به نزدیک شدن به فصل گرما همچنان ادامه دارد و باعث آسیب جدی و شدید به مردم و محیط زیست شده است.

** در رشت الکتریک کارگران گیلانی به خاطر منافع ۴ زن بیکار شدند

امام جمعه موقت رشت با اشاره به تعطیلی کارخانه رشت الکتریک‌ به عنوان یک‌موضوع ملی با بیان اینکه نزدیک به هزاران نفر از مردم گیلان بخاطر منافع ۴زن بیکار شده اند، افزود: امروز بسیاری از کارخانجات و شرکت های خصوصی هستند که هنوز حقوق و عیدی کارگران خود را نداده اند که کارفرمایان هرچه زودتر می بایست اقدام کنند.

شفیع زاده با اشاره به مشکلات مغازه داران و دست فروشان در سطه شهر خاطرنشان کرد: مغازه داران به دلیل پرداخت تعرفه های آب، برق و مالیات حق دارند و از طرفی بسیاری از دست فروشان جوانان تحصیلکرده ای هستند که بدلیل بیکاری به دست فروشی روی آورده اند و شهرداری باید اقدامی مناسب برای حل مشکلات این افراد کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.