رشد افزون بر ۱۵ درصدی مسافران ورودی به گیلان از فرودگاه سردارجنگل رشت

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: بر اساس پایش های آماری انجام شده از ۲۵ اسفندماه گذشته تا دوم فروردین ماه جاری، مسافران ورودی به استان از طریق پروازهای هوایی در فرودگاه سردارجنگل رشت، ۱۵٫۵۹ درصد نسبت به مدت مشابه قبل رشد دارد.

به گزارش«دیارباران»، غلامرضا کریم آقایی  بیان کرد: از ۲۵ اسفندماه گذشته تا دوم فروردین ماه جاری، ۴۹ پرواز ورودی و ۴۹ پرواز خروجی از فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت انجام شده است.
وی تعداد مسافران ورودی به گیلان طی این مدت از طریق هوایی را پنج هزار و ۲۴۹ نفر و تعداد مسافران خروجی از استان را پنج هزار و ۹۳ نفر ذکر کرد.
به گفته مدیرکل فرودگاه گیلان ، میزان ورود مسافران به استان طی مدت یادشده در مقایسه با زمان مشابه قبل، ۱۵٫۵۹ درصد رشد دارد.
وی با یادآوری آمادگی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برای پذیرش مسافران نوروزی گفت: ۱۸ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی بصورت فوق العاده در ایام نوروز برای این فرودگاه تعریف شده که پرواز رفت و برگشت رشت – شیراز در روزهای ۲۹ اسفندماه و چهارم فروردین ماه جاری از جمله آنهاست.
به گفته کریم آقایی، سه پرواز رفت و برگشت رشت – آدانا کشور ترکیه در روزهای ۲۹ اسفندماه، هفتم و چهاردهم فروردین ماه جاری و همچنین پرواز رفت و برگشت تفلیس گرجستان – رشت در هشت پرواز از سوی شرکت هواپیمایی گرجین ایر ویز در ایام نوروز انجام می شود.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات نوروزی تا پانزدهم فروردین ماه جاری ادامه دارد، گفت: نمایشگاه صنایع دستی و خوراک گیلان بمناسبت جشن نوروز در فرودگاه سردار جنگل رشت دایر شده است.
هم اکنون ۹۰ سورتی پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، بغداد، شیراز، عسلویه، تبریز، کیش، قشم، تبریز و اهواز از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برقرار است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت سال ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار ساخته شد؛ این فرودگاه تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.