حسین کعبی

بچه آخر بودم و در عیدی دادن برام پارتی بازی می کردند/ تا جام جهانی باید آرامش را برای تیم ملی مهیا کنیم

مدافع تیم ملی ایران در جام جهانی۲۰۰۶ آلمان می گوید من فرزند آخر خانواده بودم ، به قول معروف ته تغاری و در بسیاری از موارد به همین دلیل برای من پارتی بازی می کردند.

به گزارش«دیارباران»، جام جهانی بهترین جایی است که یک فوتبالیست می تواند با نمایش توانایی های خود به آنچه که در فوتبال می خواهد برسد و تردیدی نیست همین موضوع مهم باعث می شود که جام جهانی یک آرزوی مهم برای هر فوتبالیست شود،هنوز علاقمندان فوتبال بازی چشم نواز حسین کعبی مقابل تیم ملی پرتغال را فراموش نکرده اند،زمانی که تمام ستاره های این تیم زیر سایه فیگو بودند و رونالدو در ابتداری راه بود، در جریان مسابقه ایران و پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ مدافع راست تیم ایران با یک ضربه تکواندویی صورت کاپیتان تیم پرتغال را نشانه گرفت و او را نقش زمین کرد اما در کمال تعجب داور او را از زمین بیرون نکرد  شاید بسیاری نام حسین  کعبی را از آن زمان در ذهن خود حک کرده اند، بازی که فیگو به دلیل درخشش کعبی در آن نتوانست توفیقی بدست بیاورد.البته فوتبال او فراز ونشیب زیادی داشت و او در حال حاضر کاپیتان محبوب  تیم سپیدرود رشت  است و اعتقاد دارد تیمش در لیگ برترباقی خواهد ماند، در ادامه گفتگوی نوروزی خبرنگار برنا را با این بازیکن می خوانید:

  • آقای کعبی از سال ۹۶ شروع کنیم ،این سال برای شما چگونه بود؟

اگر به لحاظ شخصی نگاه کنیم ، سال گذشته  برای من سال بسیار خوبی بود،باعث افتخار بود که گل من تاثیر مستقیمی در صعود سپید رود به لیگ برتر داشت، تیم ریشه دار و پر هواداری که بیش از نیم قرن سابقه دارد و حضور در لیگ برتر جایگاه واقعی این تیم است که ما با تمام تلاش، سعی می کنیم تیم را در لیگ برتر نگه داریم.البته به لحاظ کلی سال گذشته  برای تمام ایرانی ها اخبار خوب و تلخی نیز داشت.

  • بهترین عیدی که گرفتید چه بوده است؟

فکر می کنم برای هر کسی گرفتن عیدی در دوران کودکی شیرین ترین عیدی های زندگی باشد،من فرزند آخر خانواده بودم و به قول معروف ته تغاری و در بسیاری از موارد به همین دلیل برای من پارتی بازی می کردند مثل عیدی دادن ،یادم نیست دقیقا” چقدر؟ اما ۲یا ۵ تومان عیدی بیشتری می گرفتم و واقعا” برایم شیرین بود،اما در این سالها که تشکیل خانواده داده ام بهترین عیدی را از همسرم و خانواده ام دریافت کرده ام که ارزش معنوی آن برای من بسیار زیاد است.

  • حسین کعبی اهل عیدی دادن است؟

بله قطعا”،من به شخصه نه فقط به عیدی  دادن،بلکه به تمامی سنتهای عید نوروز علاقمند هستم و تا جایی که بتوانم به آن عمل نیز می کنم.در مورد عیدی دادن هم خوب مانند همه به نزدیکان عیدی می دهم.

  • آقای کعبی شما تجربه حضور در آوردگاه مهمی مانند جام جهانی را دارید،پیش بینی شما از عملکرد تیم ملی کشورمان در گروه دوم جام جهانی۲۰۱۸ چیست؟

بی تردید کار سختی داریم. با این وضعیت فوتبال ما کار دشواری پیش رو دارد ،ما باید با تیمهای گردن کلفت بازی کنیم  و بازی با تیمی مانند سیرالئون برای ما جالب نیست ،البته  تونس و الجزایر دیدارهای بهتری هستند،البته من بسیار امیدوارم  که بتوانیم در جام جهانی افتخار آفرینی کنیم و تیم ملی بتواند درخشش خوبی داشته باشد،از جام جهانی گذشته  تا این جام جهانی کی روش فرصت خوبی داشته تا بتواند تیم را به جایگاهی برساند که ما بتوانیم در این رقابتها نتیجه بگیریم ،البته نکته مهمی در این رابطه وجود دارد و آن هم این است که برای موفقیت در این آوردگاه مهم تا جام جهانی باید آرامش را برای تیم ملی محیا کنیم.

به هر ترتیب پیش بینی سخت است ولی من فکر می کنم با وجود کی روش ما بتوانیم مقابل مراکش و پرتغال  نتیجه خوبی بگیریم .به هر حال آرزوی من و تمام فوتبال دوستان سرافرازی تیم ملی است.

  • در سال ۹۷ سپید رود در لیگ برتر باقی خواهد ماند؟

تمامی مردم شهر دغدغه‌شان سپیدرود است و من به عنوان کاپیتان قول می‌دهم که تیم با تلاش همه و  پشتیبانی هموادران در لیگ برتر باقی می‌ماند. این قول الکی نیست و مطمئنم این اتفاق رخ خواهد داد،ما پنج بازی داریم که تک تک آنها خودشان یک فینال است و ما عزم جزم داریم تا در این فینالها برنده باشیم.

  • به عنوان سوال پایانی در سال ۹۷ چه آرزویی دارید؟

آرزو کم نیست ،خوشحالی مردم ایران از درخشش تیم ملی،خوشحالی مردم گیلان از درخشش سپید رود مهمترین آرزوهای فوتبالی برای من است و برای تمام مردم سرزمینم سالی خوب و پر از موفقیت آرزو می کنم و از ته دل دعا می کنم در سال ۹۷ حوادثی مانند سانچی و حادثه سقوط هواپیما رخ ندهد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:برنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.