استاندار گیلان:

گردشگران بیش از پیش از منابع طبیعی مراقبت کنند

استاندار گیلان با اشاره به آتش سوزی های اخیر در جنگل ها و اراضی ملی استان، از مردم و گردشگران خواست بیش از پیش، نسبت به مراقبت از منابع طبیعی اهتمام داشته باشند.

به گزارش«دیارباران»، به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، مصطفی سالاری اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای گذشته شهرستان های رودسر، سیاهکل، املش، لنگرود، لاهیجان و ماسال در معرض حریق قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آتش سوزی در چهار شهرستان در ساعت های اولیه مهار شد، دو شهرستان حدوداً ساعت ۲ بامداد دیروز (یکشنبه) تحت کنترل قرار گرفتند و حریق در شهرستان ماسال نیز به دلیل وسعت و گستردگی، در حوالی صبحگاه مهار شد.

استاندار گیلان با اشاره به تماس های مکرر وزیر کشور در ساعت های اولیه بروز این حادثه تلخ و اعلام آمادگی وزارت کشور برای اعزام نیروی انسانی با تجهیزات خدمات رسان بیان داشت: علیرغم اینکه با احتساب مستثنیات مردمی نظیر اراضی مزروعی و باغ ها، بیش از ۲۰۰ هکتار از محدوده های استان دچار حریق شد، با مدیریت و نظارت فرمانداران، بخشداران، شهرداران، سازمان های منابع طبیعی و هلال احمر و نیروهای بسیج و سایر نهادهای ذیربط استانی و شهرستانی، آتش در حداقل زمان ممکن، مهار شد.

سالاری ادامه داد: دستورهای لازم برای برآورد خسارت های وارده به معاونت عمرانی استانداری صادر شده است.

وی در خاتمه سخنانش، منابع طبیعی را ثروت ملی و حفاظت از آنها را وظیفه شرعی و قانونی همگان دانست و خواستار توجه بیش از پیش مردم، مسافران و گردشگران به حفاظت و مراقبت از این موهبت خدادادی شد.

از عصر شنبه گذشته به دلیل وزش باد گرم شدید مناطق وسیعی از جنگل های استان دچار حریق شد و خسارت هایی را به اراضی ملی و طبیعی وارد کرد.

از مجموع اراضی ملی گیلان، ۵۶۵ هزار هکتار اراضی جنگلی ، ۲۴۵ هزار هکتار اراضی مرتعی، ۲۸۸ هزار هکتار اراضی ملی جلگه ای و ۱۱ هزار هکتار اراضی ساحلی مستحدث است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.