شرکت‌ شهرک‌های صنعتی گیلان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به نقش موثر شرکت‌های دانش‌بنیان در فرآیند تولید گفت:‌ شرکت‌ شهرک‌های صنعتی گیلان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند.

به گزارش«دیارباران»،‌ احمدعلی شهیدی صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ار شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند زیرا نقش این شرکت‌ها در کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه ارتقای محصولات تولید شده اساسی است.

‌مدیرعامل شرکت های شهرک‌ صنعتی گیلان عنوان کرد:‌ حمایت از کالای ایرانی مستلزم ایجاد اعتماد‌سازی بیشتر در بین مشتریان داخلی است و شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان قادر هستند نقش بسیار مطلوبی در ارتقاء کیفیت کالاها و بهبود تولید محصولات ایفا کنند.

شهیدی با تأکید بر عزم دولت برای حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان افزود:‌ دولت با ارائه و اجرای مشوق‌های لازم سعی دارد زمینه ورود شرکت‌های دانش‌بنیاد به عرصه‌های تولید و صنعت و بستر لازم جهت مشارکت آنان در بحث تولید کیفی محصولات را فراهم سازد.

وی به شرکت‌های دانش‌بنیان استان گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: ‌در حال حاضر تعداد ۵۰ شرکت دانش‌بنیان توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان شناسایی شده‌اند که در صورت ورود آنان به چرخه تولید کمک شایانی به دیگر صنایع تولیدی فعال استان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان خاطرنشان کرد:‌ مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال با هوشمندی کامل از ضرورت حمایت از کالای ایرانی سخن گفتند که نتایج این هدف به‌نوعی نه‌تنها مصرف‌‌کنندگان بلکه حقوق تولیدکنندگان را نیز مورد توجه ویژه قرار می‌دهد.

شهیدی حمایت‌های دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان را ضروری خواند و افزود:‌ دولت با اعطای تسهیلات مورد نیاز به این شرکت‌ها و در نتیجه آن افزایش کیفیت محصولات توسط تولیدکنندگان می‌تواند در راستای کامل کردن فرآیند چرخه تولید گام‌های موثری بردارد.

وی یکی از پیش‌نیازهای توجیه‌پذیر بودن صنایع مختلف را برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه‌ در دسترس بودن مواد اولیه نقشی مهم در تولید اثربخش ایفا می‌کند شرکت‌ شهرک‌های صنعتی گیلان نیز نسبت به حمایت از صنایعی که مواد اولیه آنان در داخل استان فراوانی دارد اقدام می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان اظهار داشت:‌ واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نقش مهمی در تکمیل زنجیره تولید دارند و رسیدن به اهداف مهمی نظیر خودکفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار با وجود و فعالیت این واحدها در کشور امکان‌پذیر است.

شهیدی بر حمایت بیشتر از فعالان واحدهای صنعتی تأکید کرد و ابراز داشت:‌ بدون شک در سال حمایت از کالای ایرانی با حمایت از فعالان این دست از صنایع و رفع موانع موجود، روند تولید در شرکت‌ها و نواحی صنعتی شتاب گرفته و سهم آنان از تولید و اشتغال کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به  وضعیت صنایع تولیدی در استان گیلان تصریح کرد:‌ در حال حاضر حدود ۹۲ درصد صنایع مستقر در گیلان صنایع تولیدی کوچک و متوسط هستند که با دارا بودن ۴۲ درصد از میزان ایجاد اشتغال سهم بسیار شایانی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی استان گیلان دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بیان داشت:‌ صنایعی که در حال حاضر در استان گیلان مستقر هستند بیشتر در زمینه‌های نظیر صنایع سلولوزی،‌ شیمیایی،‌ دارویی،‌ کشاورزی،‌ صنایع غذایی و صنایع تبدیلی فعالیت کرده و به تولید محصولات مورد نظر خود می‌پردارند.

شهیدی از ارائه مشوق‌های لازم برای ایجاد صنایع تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی خبر داد و گفت‌:‌ واگذاری حق انتفاع اراضی به‌صورت اقساط بلندمدت،‌ ارائه آموزش‌های مختلف در سطوح مدیریتی،‌ کارشناسی و مهارتی و حمایت از برندسازی از جمله این مشوق‌ها است.

وی یکی از مؤلفه‌های مهم در میزان موفقیت واحدهای تولیدی را برشمرد و عنوان کرد:‌ واحدهای صنعتی و مدیران آن‌ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر و کسب موفقیت‌های لازم باید در درجه نخست یک بازایاب موفق باشند و یا حداقل از وجود مشاوران متخصص در این زمینه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان به سود تسهیلات بانکی پرداخت شده اشاره کرد و افزود:‌ تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا در زمان اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی با مقایسه حاشیه سود ناشی از تولید آنان و میزان سود تسهیلات بانکی ارتباط خوبی برقرار شود.

شهیدی مشارکت سازمان‌ها و نهادها در ایجاد صنایع تولیدی را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ یکی از راه‌ها و روش‌های جدید در بحث تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت استقرار واحدهای تولیدی به جز اعطای تسهیلات بانکی مشارکت فعال نهادهای دولتی نظیر بنیاد برکت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بیان داشت:‌ این نهادها با‌ انجام مشارکت گسترده نسبت به راه‌اندازی واحد تولیدی مورد نظر اقدام می‌کنند و بدون هیچ تقاضای مدیریتی در صورت درخواست صاحب اصلی نسبت به فروش سهم خود و واگذاری آن اقدام می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.