وضعیت سلامت آب شرب گیلان خوب است

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت آب شرب مصرفی مردم در سلامت آنان گفت: بر اساس گزارش های دقیق فنی و آزمایش های انجام شده، وضعیت سلامت آب شرب در این استان بسیار خوب است.

به گزارش«دیارباران»، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در اولین مجمع سلامت استان گیلان در رشت افزود: وضعیت سلامت آب شرب در استان گیلان از حد وسط کشوری نیز بیشتر بوده و عناصر مضری که باید کنترل شود، از حد مجاز کمتر است.
وی در ادامه سخنانش، اجتماعی شدن مقوله سلامت را ضروری دانست و اظهار کرد: تحقق این مهم موجب می شود تا در تصمیم گیری های مختلف سلامت را مد نظر قرار دهیم.
وی با اشاره به اجرای طرح از مزرعه تا سفره در بحث سلامت غذایی تصریح کرد: طرح تولید و مصرف محصول سالم از مزرعه تا سفره نه تنها برای استان هایی که تولید کننده مواد غذایی هستند، بلکه برای کشور نیز مهم است.
به گفته سالاری، این مساله برای گیلان از حیث سلامت غذایی و نیز اینکه کالاهای کشاورزی را برند سازی کنیم، حائز اهمیت است.
استاندار گیلان با بیان این که امسال حداقل بایستی در بخش بسته بندی برنج کار جدی صورت گیرد، افزود: اگر در هر محصول کشاورزی در گیلان کاری انجام شود، به وضعیت عرضه و سلامت محصول کمک شده و درآمد کشاورز نیز افزایش می یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که در تصادفات جاده ای وضعیت خوبی نداریم، اظهار کرد: در زمان حاضر نقاط حادثه خیز را شناسایی کرده ایم که با اولویت گذاری و انجام اقدامات لازم، بایستی این نقاط را کاهش دهیم.
وی بیان داشت: اولین استانی خواهیم بود که اعلام می کنیم علائم هشدار دهنده جاده ای در گیلان ۱۰۰ درصد استاندارد است و برای تحقق این کار در مرحله اول ۵ / ۳ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده ایم و در مرحله دوم هر مقدار که اعتبار نیاز باشد، محدودیتی نیست.
سالاری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ارتقاء بهداشت عمومی و فردی نیازمند آموزش است، گفت: این آموزش ها بایستی از مدارس آغاز و در دانشگاه ها ادامه یابد و آموزش عمومی نیز مورد توجه باشد.
وی با بیان اینکه در سلامت بایستی رویکرد پیشگیرانه داشته باشیم، اظهار کرد: پیشگیری و توجه به این مهم به لحاظ اقتصادی ، هزینه را نیز کاهش می دهد.
اولین مجمع سلامت استان گیلان امروز با حضور معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور جمعی از مدیران و فرمانداران استان در استانداری گیلان برگزار شد.
اولین کانون سلامت محله گیلان نیز عصر امروز در رشت افتتاح می شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.