دانشجوی گیلانی در جشنواره اختراعات ژنو مدال نقره گرفت

علی احمدی کاسانی دانشجوی دانشگاه گیلان در جشنواره جهانی اختراعات ژنو موفق به دریافت مدال نقره شد.

به گزارش«دیارباران»، به نقل از روابط عمومی دانشگاه گیلان، علی احمدی کاسانی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با حمایت دانشگاه گیلان، با اختراع چادر صحرایی با فناوری نانو کولرهای خورشیدی موفق به دریافت مدال نقره جشنواره جهانی اختراعات ژنو شد.
جشنواره جهانی اختراعات ژنو که هر ساله زیر نظر دولت سوئیس و شهرداری ژنو در این شهر برگزار می شود؛ بزرگترین رویداد اختراعات جهان است، در این دوره شرکت کنندگانی از ۹۱ کشور جهان شامل چین، روسیه، اسپانیا و سوئیس شرکت کردند که احمدی کاسانی دانشجوی دانشگاه گیلان در این جشنواره موفق به دریافت جایزه ویژه از طرف دولت کرواسی و مدال نقره از طرف دولت سوییس بین ۵۰۰ شرکت کننده شد.
**درباره اختراع چادر صحرایی با فناوری نانو کولرهای خورشیدی
یکی از مشکلات چادرهای صحرایی گرم شدن غیر قابل تحمل فضای داخل آنها در زیر نور آفتاب است که منجر به خطر گرمازدگی و کرامپ گرمایی برای ساکنان آن می شود، در این اختراع برای اولین بار در جهان از نانو کولرهای خورشیدی روی سطح چادر استفاده شده که با تغذیه از نور خورشید، محیط داخل چادر را خنک و دمای آن را در حدود ۲۰ درجه سانتیگراد نگه می دارند.
این اختراع در شرایط امداد رسانی به زلزله زدگان در تابستان، مردم عشایر، جنگ زدگان و برای عموم مردم که خواستار استراحت در طبیعت در دمایی مناسب هستند، بسیار مفید است.
در زلزله سیچوآن چین در سال ۲۰۰۸ میلادی بیش از پنج هزار نفر از حادثه دیدگان در اثر گرمای بالای چادر های صحرایی جانشان را از دست دادند.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای بیش از ۵۶۰ عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای ۹ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
دانشگاه گیلان همچنین دارای پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.