بیت کوین و تتر و سایر ارزهای دیجیتال

بیت کوین یک ارز جدید است که در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی ناشناس ایجاد شده است که از نام مستعار ساتوشی ناکاموتو استفاده کرده است.

بیت کوین یک ارز جدید است که در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی ناشناس ایجاد شده است که از نام مستعار ساتوشی ناکاموتو استفاده کرده است. به عنوان مثال شما می توانید از طریق اکسپدیا با استفاده از بیت کوین به رزرو هتل بپردازیذ. معاملات با بیت کوین دون واسطه انجام می شود . بدین معنی که هیچ بانکی واسطه نمی باشد .همچنین می توان در بازی ها نیز از این ارز استفاده نمود . قیمت بیت کوین در اسل ۲۰۱۷ به هزاران دار رسید .

چرا بیت کوین ؟ بیت کوین می تواند برای خرید کالا مورد استفاده قرار گیرد و به صورت ناشناس این معامله صورت گیرد علاوه بر آن پرداخت های بین المللی با بیت کوین بسیار آسان و ارزان است زیرا هزینه ی کارت اعتباری وجود ندارد . برخی مردم با هدف افزایش ثروت خود در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند .

خرید بیت کوین …. بسیاری از بازارها به نام مبادلات بیت کوین به مردم اجازه می دهند اجناس را با استفاده از ارزهای مختلف خرید و فروش کنند . اما آن می تواند مورد نگرانی باشد . بیت فاینکس و بیت استمپ و کوین بیس از جمله بازارهای مبادلات ارز دیجیتال می باشند .

نقل و انتقالات …. افراد می توانند با استفاده از برنامه های موبایل و رایانه های شخصی خود بیت کوین ها را به یکدیگر ارسال کنند و این شبیه به ارسال پول نقد در فضای دیجیتال است .

معدن …. مردم با استفاده از رایانه های شخصی برای حل معادلات پیچیده بیت کوین با یکدیگر رقابت می کنند و در قبال آن پاداش دریافت می کنند که با این روش که اصطلاحا به آن ماینینگ یا استخراج می گویند به نقل و انتقالات و امنیت شبکه بیت کوین کمک می کنند .

بیت کوین در کیف پول دیجیتال کاربر ذخیره می گردد که در فضای رایانه کاربر وجود دارد . کیف پول دیجیتال نوعی از حساب بانکی بیت کوین است که به کاربران اجازه می دهد تا بیت کوین ها را دریافت یا ارسال کنند و برای هزینه کالاها پرداخت کنند یا در کیف پول خود ذخیره کنند .ناگفته نماند در کلیه ی ارزهای دیجیتال امکان هک شدن ارزها وجود دارد.

بیت کوین یک ارز ناشناس است . اگرچه هر تراکنش بیت کوین در یک ورودی عمومی ثبت شده است نام خریداران و فروشندگان هرگز نشان داده نمی شود .بیت کوین همچنان به کاربران اجازه می دهد تا شناسه های کیف پول خود را خصوصی نگاه دارند.

آینده مبهم ارزهای دیجیتال … هیچ کس نمی داند که آینده بیت کوین و اتریوم و حتی تتر چه خواهد شد و تقریبا غیر قابل تنظیم است هرچند که کشورهایی نظیر چین ژاپن و استرالیا قوانینی را در این خصوص وضع کرده اند .

ارزهای دیجیتال بر مبنای پلتفرم بر دوسته اند . دسته اول پلتفرم متمرکز هاست که توسط یک نهاد یا موسسه ارائه می گردد و همان نهاد توانایی کنترل و نظارت بر کلیه ی تراکنش ها را دارد . دسته دوم ارزهای با پلتفرم غیر متمرکز هستند که به صورت یک دفتر کل عمومی بر تراکنش ها نظارت دارد و ناظران همان استخراج کنندگان ارزها هستند که برای تراکنش ها تاییدیه می دهند .

هرچه تعداد استخراج کنندگان بیت کوین و سایر ارزهای با پلتفرم غیر متمرکز بالاتر باشد امنیت شبکه بالاتر می رود و از حمله ی هکر ها در امان می مانند . اخیرا برخی ارزهای نوظهور که امنیت شبکه پایینی دارند از طرف هکرها مورد حمله ی پنجاه و یک درصدی قرار می گیرند . در این حمله هکرها با در اختیار گرفتن پنجاه و یک درصد تاییدیه های یک شبکه که همان پنجاه و یک درصد ماینرها را شامل می گردد تراکنش های جعلی را تایید می کنند و موجب کلاه برداری از ارزهای افراد می گردند . دسته ی دیگری از ارزهای دیجیتالی توکن ها هستند . توکن ها در واقع سهام دیجیتالی هستند که از طرف شرکت ها به فروش می رسند . این که شرکت ها از این طریق به جذب سرمایه برای طرح ها و پروژه های خود استفاده می کنند دلایل خاص خود را دارد که در مقاله ای مفصل به تشریح آن پرداخته خواهد شد . اخیرا نیز شاهد بودیم شرکت تلگرام نیز برای جذب سرمایه به فروش ارز دیجیتالی خود موسوم به گرام پرداخت که در پیش فروش خصوصی کلیه ی سهام آن به فروش رفت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.