بیت کوین و ارزهای دیجیتال در اقتصاد

پس از انقلاب صنعتی و انقلاب ارتباط این بار در شرف انقلاب دیگری هستیم که به تغییر نظام پولی و مالی منجر خواهد شد.

انقلاب جدیدی در عرصه جهانی در شرف به وجود آمدن است و ان این بار نظام پولی و مالی را در سراسر دنیا هدف قرار داده است . پس از انقلاب صنعتی و انقلاب ارتباط این بار در شرف انقلاب دیگری هستیم که به تغییر نظام پولی و مالی منجر خواهد شد و فیات مانی و پول های کاغذی در آستانه تغییر و تبدیل شدن به پول های دیجیتالی هستند. ارزهای دیجیتال یا همان ارزهای رمزپایه و کریپتوکارنسی آینده سیاست های مالی و پولی را نشانه گرفته اند و شاید به پایان راه چاپ پول و نقدینگی رسیده باشیم و تغییر شگرفی در این حوزه شکل بگیرد . قابلیت هایی که ارزهای دیجیتال از خود ارائه می کنند موجب گردیده است که سرمایه داران و تجار را برای امور اقتصاد به این سمت سوق بدهد که استفاده از کریپتو کارنسی امور تجارت آن ها را سهل می کند.

اما این روزها بیشتر از بحث فعالیت اقتصادی از این طریق بحث سرمایه گذاری مطرح است . در ند سال اخیر و رشدهای خیره کننده از سمت بیت کوین و آلت کوین ها نظرات را به این سمت سوق داده که به دید سرمایه گذاری در این عرصه نگریست و سودهای نجومی از این بازار با توجه به اقبال جهانی به دست آورد.

ارز دیجیتال به خوبی جایگزین خوبی برای فیات مانی و پول های کاغذی خواهد بود . قابلیت انتقال یک ارز دیجیتال بدون نیاز به انجام امور سخت بانکی و روند فرسایشی بانک ها و انتقال نقدینگی و حساب ها و هزاران معضل و مشکل دیگر تنها با یک کد از این سوی دنیا به آن سوی کره زمین در چند دقیقه موجب گردیده که مورد توجه قرار بگیرد . کارمزدهای بانکی تراکنش ها نیز یکی از مزایایی هست که بسیاری از سرمایه داران را از روندهای هزینه بر صنعت بانک داری و موسسات مالی به این سمت و سو سوق داده است.

نظر به این که بانک ها و موسسات مالی از این سمت مورد حجمه قرار گرفته اند و آینده ی خود را در خطر می بینند همواره مخالفت هایی را با این ارزها مطرح می کنند اما واقعیت چیز دیگری هست. آن ها نخواهند توانست از این امر اجتناب کنند و با آن مقابله کنند و چاره ای جز همراه شدن و همسو شدن با این مهم را نخواهند داشت .
نظر به این که بیت کوین یک ارز رمزپایه است بر مبنای مجموعه ای از کدها پایه ریزی گردیده است و نظارت آن توسط یک شخص یا نهاد خاص صورت نمی گیرد . نظارت بر تراکنش های بیت کوین از سوی استخراج کنندگان یا ماینرهای شبکه که همواره به تایید تراکنش های بیت کوین و حل بلاک ها مشغول هستند صورت می گیرد. استخراج کنندگان بیت کوین در قبال فعالیتی که انجام می دهند و سیستم های خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می دهند از شبکه بیت کوین پاداش دریافت می کنند . آن ها می توانند بیت کوین های پاداش گرفته شده را در اکسچنج های جهانی که در سطح دنیا شکل گرفته اند تبدیل و با ارزهای دیگر مبادله کنند . همچنین استخرهای استخراجی تشکیل گردیدهو طراحی شده است که استخراج کنندگان بیت کوین می توانند به صورت گروهی در آن مشغول به حل معادلات بلاک ها گردند . این امر کمک می کند تا نوسانات پاداش گرفتن ها از بین رفته و افراد ماینر همواره و به صورت مستمر پاداش خود را از شبکه دریافت کنند . زیرا استخرهای استخراج ها پاداش های به دست آمده از طریق حل بلاک های مشترک را بین استخراج کنندگان تقسیم می کند.

 

بحث و گفت و گوهای بسیاری پیرامون تتر وجود دارد یک انتقاد پنهانی که ادعا می کند ب دلار امریکا وابسته است . طبق اعلام نظر تتر هر یک تتر برابر است با یک دلار آمریکا که به همان مقدار در ذخیره تتر نگه داری می شود . اما وجود دلارهای پشتوانه در ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفته است . علاوه بر این نیز به نظر می رسد اکسچنج بیت فاینکس از این موضوع استفاده کرده و به وسیله تتر قیمت بیت کوین را افزایش داده است. تحقیقات نشان داده است که بحث پیرامون عملکرد تتر شکل گرفته که تتر چگونه عمل می کند . این تصورات غلط به نوبه خود موجب گردیده است که شامل بخشی از انتقادات پیرامون تتر باشد. با بررسی این موضوع که تتر چگونه عمل می کند جای این بحث روشن می گردد که آیا تتر توانسته قیمت بیت کوین را افزایش دهد یا خیر! با بررسی این موضوع به وضوح آشکار است که بیت فاینکس نمی تواند از طریق تتر قیمت بیت کوین را افزایش دهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.