رشد ارزهای دیجیتال در آینده

 ارزهای دیجیتال با چشم انداز بلندپروازانه ای برای آینده رشد می کنند.

در حقیقت، یکی از شیوه های بسیار پیچیده ای که تکنولوژی می تواند آن را گسترش دهد، اتحاد آن با یک مفهوم به نام اینترنت چیزها آیوتا است، به این ترتیب تقریبا همه چیز (فکر کنید ساعتها، یخچال و فریزر و ماشین) به اینترنت متصل است و چنین، “گفتگو” به یکدیگر است. به عنوان مثال، یک سنسور روی کارتن شیر خود را در یخچال ممکن است متوجه شود که شما به فنجان آخر می روید و سفارش خود را به فروشگاه مواد غذایی محلی ارسال می کنید.

پروژه توجه زیادی را برای اضافه کردن تکنولوژی الهام گرفته از تکنولوژی نسل سوم آیوتا ارز دیجیتال به این مورد استفاده کرده است، و آن را به یک بازار باز تر تبدیل می کند .

در واقع، در اجتماع فن آوری در شهر نیویورک، آن را غیر معمول نیست به شنیدن توسعه دهندگان اظهار داشت که آیوتا در زمینه فن آوری،  گسترش بلاک چین و یا به اصطلاح “پیچیده”، بیانگری از فضای آینده دنیا هست..

نه تنها آیوتا به عنوان راهی برای پیشبرد مرکزهای سیستم متمرکز فعلی، بهینه سازی کسب و کار از لحاظ زمان و هزینه، بلکه به عنوان راهی برای از بین بردن صنعت بلاک چینی از همه آنهایی که آن را آزار می دهد، به شمار می رود – مانند مسائل پوسته پوسته شدن تکنولوژی، که باعث عقب ماندگی های معامله و هزینه های بالا و مقدار زیادی انرژی می شود، معماری فناوری مصرف می کند.

“آشکارا این واقعیت است که آیوتا اولین پروژهی است که فراتر از بلاک چین است و از استخراج کنندگان یا به اصطلاح ماینرها خلاص شده است. در این فرآیند، نقاط اصلی معاملات را بدون هیچ هزینه ای حل کردیم”، دیوید سونستبو، یکی از بنیانگذاران IOTA در مصاحبه ای گفت: کوین دسک

این ادعاهای جسورانه با مشارکت با شرکت های بزرگ و آژانس ها، مقالات ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی از جمله فولکس واگن و شهر تایپه در تایوان تقویت شده است

با این حال، تیم یوتا از ۱۵۰ توسعه دهندگان، رمزنگاران و دیگران نمی توانند همیشه داستان های خود را مستقیما نگه دارند و بار دیگر با انتقادات خود را به شدت مورد انتقاد قرار می دهند، به خصوص به این دلیل که در حفره های امنیتی در معماری آن است.

به همین ترتیب، متخصصان می پرسند که آیا بسیاری از ایده های یوتا در واقع در عمل کار خواهند کرد یا نه، آیا سرمایه گذاران فعلی و کاربران که از شبکه ای با هزینه ۲٫۷ میلیارد دلاری حمایت می کنند، از شانس خارج خواهند شد.

عیب زهر، یکی از محققان و استاد ارشد دانشگاه «عبری»، گفت: “این بسیار وحشتناک است.

از آنجاییکه محققان در حال حاضر بسیاری از سوراخ ها را در یوتا یا میوتا نشان داده اند، انتظار دارد که بیشتر بشنوید و ادامه یوتا ادامه یابد . کوین دیگری که همانند یوتا نسل سوم محسوب می گردد اما با پلتفرم غیر متمرکز کاردانو می باشد .

منفی بودن محیط اطراف فناوری یوتا در ماه سپتامبر پس از تحقیق توسط محققان از ابتکار دیجیتال مالی (MIT) مبنی بر ارزیابی دیجیتالی (دیک) متوجه شد که آنچه که آنها مدعی هستند آسیب پذیری در کد پروژه است  از

بر طبق محققان، توسعه دهندگان میوتا از یک تابع هش ساخته شده در خانه ساخته شده اند تا داده ها را در داخل سیستم نگه دارند، و هیچ یک از کریپتوگرافی های بزرگ وجود ندارد که استدلال می کنند که استفاده از توابع بسیار مطالعه شده و دقیق که قبلا امروز وجود دارد

اما توسعه دهندگان می گویند، در حقیقت، تصمیم عمدی بود – طراحی شده تا هر کسی از کپی کردن نرم افزار منبع باز خود جلوگیری کند

محققان، با این حال، به عقب رانده شده اند، اعتراض می کنند که دلیل اصلی استفاده از نرم افزار منبع باز این نیست که به جامعه گسترده تر توسعه داده شود تا بتواند آزادانه کپی شود.

متیو گرین، استاد رمزنگاری در جان هاپکینز، گفت: “توسعه دهندگان IOTA نمی توانستند به من توضیح دهند که چرا آنها فکر می کنند که عملکرد هش تضمینی آنها بی خطر است.”

اما همه چیز حتی از آنجا افزایش یافت.

” وکلایی که در حال حاضر کار می کنند، وکیل هایی هستند که در حال حاضر کار می کنند”، سرتیوی  ایوانگلو یکی از بنیانگذاران خرید و فروش لایت کوین ، تهدید کرده است که اتان هایلمن، یکی از محققانی که آسیب پذیری عملکرد هش را گزارش کرده است، تهدید کرده است.

در جریان کنفرانس در پایان ماه فوریه، توییت ایوانگلو یک بحث مهم بود. محققان امنیتی اظهار داشتند که دادرسی های تهدید کننده می تواند به شدت صنعت را تضعیف کند .

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.