گردشگران در سواحل گیلان به ساخت مجسمه شنی دعوت شدند

گردشگران داخلی و خارجی و همچنین علاقه مندان به هنرهای تجسمی ،شهریور ماه امسال به سومین جشنواره مجسمه های شنی در شهرستان لنگرود گیلان دعوت شدند.

به گزارش «دیارباران» ،مجسمه های شنی بااستفاده از ترکیب هنر،صنایع دستی و استفاده ازبازی های خلاقانه و ماجراجویی تجسمی برای ساخت یک فرم هنری جالب و تخیلی توسط کودکان وبزرگسالان خلق می شود.
مجسمه های شنی با تاکید بر زیبایی شناسی برای ایجادآگاهی ،شوروشوق،انتشارهنر،توسعه وتعمیم زیباشناسی هنرمعاصر درمیان عموم مردم انجام می پذیرد و به مثابه رسانه ای برای گسترش آگاهی درمورد مسائل اجتماعی ،بهداشت،حمایت ازمحیط زیست و همچنین مسائل صلح جهانی است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود، با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مجسمه‌های شنی به میزبانی این شهرستان گفت: ارتقای سطح کیفی فرهنگ بصری، کشف استعدادهای ناشناخته در زمینه مجسمه‌سازی و هنرهای محیطی از اهداف این جشنواره است.
سهراب مقدسی افزود: معرفی شهرستان لنگرود بعنوان یکی از قطب‌های گردشگری شمال کشور ، جذب گردشگران خوش ذوق داخلی و خارجی، پاسداشت ساحل دریا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مصداق‌های محیط زیست و اشاعه فرهنگ پاک نگه‌داشتن طبیعت از دیگر اهداف برگزاری جشنواره یادشده است.
وی با اشاره به داوری آثار توسط استادان برجسته هنرهای تجسمی کشور، تصریح کرد: حسین طوسی، محمد ذبیح‌الله و عباس مجیدی، هیئت داوران این جشنواره را تشکیل می‌دهند.
مقدسی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال طرح برای شرکت در این جشنواره، سی‌ام مردادماه جاری است، افزود : تعداد اعضای تیم شرکت‌کننده در جشنواره نباید بیش از دو نفر باشد و مسئولیت تمامی بخش‌ها از جمله ثبت‌نام، پذیرش و اخذ جایزه تنها به عهده یک نفر به‌عنوان سرگروه است.
وی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مجسمه‌های شنی لنگرود در روزهای هشتم و نهم شهریورماه ٩٧، اضافه کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می‌توانند به تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ٠١٣۴٢۵٢٣١٠٠ و ٠٩١١٨١٠٣١٧٠ تماس بگیرند.
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:ایرنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.