نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز سوم بازیهای آسیایی/ گرفتن ۴ مدال و ذخیره ۵ مدال +عکس و جدول

ورزشکاران ایران در سومین روز از هجدهمین دور بازی‌های آسیایی موفق به کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز شدند.

به گزارش «دیارباران»، ورزشکاران ایران در روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل تلاش آنها کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز بود. در رقابت‌های امروز سعید رجبی در تکواندو به مدال طلا دست یافت، زهرا کیانی در ووشو نقره گرفت و محمدرضا گرایی و مهرداد مردانی در کشتی فرنگی به مدال برنز دست یافتند.

۴ ووشوکار ایران هم به نیمه نهایی رسیدند و مدال های برنز خود را قطعی کردند.

** مدال آوران ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تا این لحظه به شرح زیر است:
*طلا
– حسین یزدانی آزادکار وزن ٨۶ کیلوگرم و نخستین مدال آور طلایی کاروان
– علیرضا کریمی آزادکار وزن ٩٧ کیلوگرم و دومین طلایی کاروان
– پرویز هادی آزادکار وزن ١٢۵کیلوگرم ایران و سومین طلایی کاران
-سعید رجبی تکواندوکار و نخستین مدال آور طلای این رشته
* نقره 
– کوروش بختیار پومسه کار تکواندو و نخستین مدال آور کاروان
– مرجان سلحشوری پومسه رو تکواندو
– زهرا کیانی  ووشوکار و نخستین مدال آور تالوی زنان ایران

* برنز
– رضا اطری آزادکار وزن ۵٧ کیلوگرم نخستین مدال برنز آوار کاروان
– فرزان عاشورزاده دومین برنزی کاروان و سومین مدال آوررشته تکواندو
-علی پاکدامن نخستین مدال آور اسحله سابر در رشته شمشیربازی که پس از ۴۴سال کسب شد
– مهرداد مردانی و نخستین مدال آور کشتی فرنگی
-محمد گرایی کشتی

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز سوم به نقل از تسنیم به شرح زیر است:

* تیراندازی:
مقدماتی و فینال تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت – پوریا نوروزیان و مهیار صداقت تیراندازان ایران در این بخش بودند که نوروزیان با کسب رتبه دوازدهم از رسیدن به فینال بازماند و صداقت با کسب عنوان چهارمی به فینال این مسابقات رسید.

در فینال، مهیار صداقت با امتیاز ۴۰۶ در رده ششم ایستاد و از کسب مدال بازماند.

تپانچه بادی ۱۰ متر مردان- ابراهیم برخورداری و جواد فروغی ۲ نماینده ایران در بخش ۱۰ متر تپانچه آقایان موفق به کسب امتیازات لازم جهت حضور در فینال این مسابقات نشدند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. فروغی در رقابت امروز بیست و یکم شد و برخورداری به رتبه‌ای بهتر از بیست و پنجم دست پیدا نکرد.

میکس تراپ– مرحله مقدماتی مسابقات میکس تراپ برگزار شد و تیم ایران متشکل ازمحمدحسین پرورش‌نیا و سپیده سیرانی در رده دهم قرار گرفت و از راه‌یابی به فینال بازماند.

* روئینگ:
روئینگ تک نفره سنگین وزن: مجتبی شجاعی با ثبت زمان ۸:۲.۹۴ در ماده تک نفره سنگین وزن مردان سوم شد و به فینال نرسید. کره جنوبی و قزاقستان به عنوان نفرات اول و دوم این گروه راهی فینال شدند و نمایندگان ایران، عربستان و مالزی به کار خود در این ماده پایان دادند.

شانس مجدد روئینگ تک نفره زنان- مهسا جاور: جاور با ثبت زمان ۸:۴۰.۶۳ مجوز حضور در فینال رقابت‌ها را به دست آورد.

شانس مجدد روئینگ دو نفره جفت پاروی مردان- عادل حبیبیان و محسن شادی: تیم روئینگ سنگین وزن دو نفره مردان کشورمان در مرحله رپه شارژ  با ثبت زمان  ۷:۱۲.۴۰ در رده سوم ایستاد و از راهیابی به فینال بازماند.
تیم‌های ازبکستان و چین به عنوان تیم‌های اول و دوم راهی فینال شدند و ایران، چین تایپه و قزاقستان از صعود به فینال بازماندند.

* تیراندازی با کمان:
مقدماتی ریکرو انفرادی زنان زهرا نعمتی: نعمتی در دور مقدماتی با کسب ۶۲۲ امتیاز در رده سی و یکم ایستاد. نعمتی روز پنجشنبه به رقابت با حریفانش خواهد پرداخت

مقدماتی ریکرو انفرادی مردان-صادق اشرفی با ۶۴۴ امتیاز در رده سی و چهارم ایستاد, امین پیرعلی با ۶۳۴ امتیاز چهل و پنجم شد و میلاد وزیری با ۶۱۶ امتیاز در رده پنجاه و هشتم قرار گرفت. عرفان ارژنگی‌پور نیز با ۶۱۱ امتیاز شصت و پنجم شد. با این نتایج، اشرفی و پیرعلی راهی مرحله بعدی شدند.

– در ریکرو میکس، ایران با ترکیب زهرا نعمتی و صادق اشرفی به میدان رفت و در مرحله مقدماتی با ۱۲۶۶ امتیاز سیزدهم شد و به مرحله حذفی راه پیدا کرد.

– در ریکرو تیمی، ایران با ترکیب  عرفان ارژنگی‌پور، صادق اشرفی و امین پیرعلی رقابت کرد که در مرحله مقدماتی با ۱۸۹۴ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.

* کبدی:
– تیم کبدی بانوان ایران در سومین دیدار خود به مصاف چین تایپه رفت و در پایان با نتیجه ۲۲ بر ۱۸ مغلوب حریف خود شد. بانوان کبدی ایران در دو بازی گذشته خود به برتری دست یافته بود و صعود خود را قطعی کرده بود. طبق اعلام مسئولان فدراسیون کبدی، تیم ملی بانوان ایران به عنوان صدرنشین گروه B به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است و پنجشنبه به مصاف تیم دوم گروه A یعنی تایلند می‌رود.

– تیم کبدی مردان کشورمان در سومین دیدار خود  به مصاف تیم مالزی رفت و در پایان موفق شد با نتیجه ۵۸ بر ۲۴ به پیروزی برسد. ایران در دو بازی گذشته خود موفق شده بود تیم‌های ژاپن و پاکستان را شکست بدهد. ملی‌پوشان کشورمان فردا دو بازی دیگر دارند و ساعت ۱۴:۳۰ به وقت محلی با نپال و ۱۸:۳۰ با اندونزی بازی می‌کنند. البته ساعت مسابقات ممکن است کمی جابه‌جایی داشته باشد.

* دوچرخه‌سواری:
– کراس کانتری زنان:فرانک پرتوآذر ملی پوش دوچرخه سواری کشورمان به دلیل پارگی زنجیر دوچرخه‌اش ۵ دقیقه از رقبا عقب افتاد و در نهایت به عنوان چهارمی این دوره از مسابقات دست یافت. روز گذشته نیز حسین زنجانیان به دلیل پارگی تایر دوچرخه بخت کسب مدال را از دست داده بود.

– کراس کانتری مردان: فراز شکری در فینال دوچرخه‌سواری کوهستان پس از دو رکابزن چینی و نماینده قزاقستان، با زمان ۱:۳۷:۵۴ ساعت در رده چهارم ایستاد و موفق به کسب مدال نشد.
در همین ماده محمد پورشریف با زمان ۱:۴۸:۴۸ ساعت در رده پنجم قرار گرفت.

* شنا: 
سینا غلامپور و بنیامین قره حسنلو دو شناگر جوان تیم ملی ایران در ماده ۵۰ متر آزاد با حریفان قدرتمند آسیایی خود به رقابت پرداختند. قره‌حسنلو در این مسابقات زمان ۲۳:۱۱ را ثبت کرد تا یک صدم ثانیه رکورد ملی ایران را در این ماده ارتقا بدهد. قره‌حسنلو با این نتیجه در مجموع در رده ۱۹ قرار گرفت.
سینا غلامپور نیز با زمان ۲۳:۵۴ در رتبه ۲۳ دور مقدماتی قرار گرفت. در این ماده ۵۱ شناگر به رقابت با یکدیگر پرداختند که تنها ۸ نفر از آنان جواز حضور در فینال را یافتند. بهترین شناگر دور مقدماتی ۵۰ متر “هکسین” از چین با زمان ۲۲:۲۱ بود.

* تکواندو:

– در دومین روز از رقابت‌های کیوروگی تکواندو، پریسا جوادی در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم در برابر مرجان تولبرنجنوا قزاقستانی در سه راند مسابقه با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ مغلوب و از دور مسابقات حذف شد. وی در مسابقه نخست خود، ابتدا در راند اول ۲ بر صفر بازنده شد و در همان ابتدای راند دوم ۵ امتیاز از دست داد و در ادامه، راند دوم را ۹ بر۴ عقب افتاد تا در راند سوم با توجه به اینکه چیزی برای از دست دادن نداشت با تمام وجود مبارزه و امتیازات عقب مانده را جبران کند. در پایان راند سوم پریسا جوادی نهایت تلاشش را برای جبران امتیازات عقب افتاده کرد ولی در نهایت با نتیجه  ۱۵بر۱۰ مسابقه را واگذار و از دور رقابت‌ها حذف شد. در این وزن ۲۰ تکواندو کار حضور دارند تا یکی از شلوغ ترین اوزان تکواندو باشد.

– سعید رجبیدر مرحله یک چهارم نهایی با برتری ۵ بر ۴ برابر سون هون جی از چین مدال برنز خود را قطعی کرد. او در مرحله نیمه نهایی با زاپاروف از قزاقستان مبارزه کرد و با نتیجه ۱۱ بر ۷ پیروز شد و گام به فینال شد.وی در فینال مقابل «دیمیتری شوکین» از ازبکستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در سه راند قانونی، در راند طلایی با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید. این چهارمین طلای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ بود.

همچنین در وزن مثبت ۶۷ کیلوگرم بانوان، زهرا پوراسماعیل در دور نخست به مصاف “اسوت لانا” از ازبکستان رفت و  با شکست ۶ بر ۳ از دور مسابقات کنار رفت . در حالی که راند اول این دیدار با برتری ۲ بر صفر جوادی در جریان بود، حریف ازبکستانی در راند دوم امتیازات عقب افتاده را جبران کرد  و در نهایت در راند سوم با کسب ۴ امتیاز دیگر به برتری دست یافت. زهرا پوراسماعیل نیز با این باخت از جدول ۱۵ نفره این رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم آقایان، سعید رجبی در نخستین گام به مصاف نماینده کره‌جنوبی رفت و پس از تساوی ۳-۳ در سه راند قانونی مسابقه موفق به برتری در راند طلایی شد. رجبی پیش از این نیز یک بار دیگر در دیدار نهایی مسابقات دانشجویان جهان از سد حریف خود گذشته بود.

* کشتی فرنگی:
– محمدرضا گرایی
 در وزن ۶۷ کیلوگرم در دور نخست به مصاف فرنگی‌کاری از سوریه رفت و ۱۱ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور بعدی با «المورات تاسمورادوف» از ازبکستان، دارنده مدال برنز در المپیک ۲۰۱۶ ریو روبه‌رو شد و این حریف قدرتمند را ضربه فنی کرد تا راهی نیمه نهایی شود.

گرایی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر برابر «کبیسبایف» نماینده قزاقستان شکست خورد و شانس صعود به فینال را از دست داد و راهی دیدار رده‌بندی شد. گرایی در دیدار رده‌بندی مقابل نماینده چین تایپه در ۵۶ ثانیه به برتری ۱۱ بر صفر دست یافت و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

– مهرداد مردانی در وزن ۶۰ کیلوگرم در دور اول مقابل نماینده کره جنوبی که مدال برنز جهان را نیز در کارنامه داشت، با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شد و گام به دور بعدی گذاشت. مردانی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل «شینوبو اوتا» از ژاپن ۹ بر صفر مغلوب شد. وی در جدول شانس مجدد با حساب ۹ بر صفر از سد «سیدیک حسن» نماینده اندونزی گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد.مردانی در دیدار رده‌بندی مقابل «باخراموف» از ازبکستان قرار گرفت و ۸ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

* ووشو: 
–  در سومین روز از رقابت های ووشو هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی زهرا کیانی در بخش تالو (اجرای فرم) به مصاف حریفان رفت. وی که روز یکشنبه در فرم «جین شو» با امتیاز ۹،۷۰ در رتبه دوم ایستاده بود، امروز در «چیانگ شو» به اجرای فرم پرداخت و با عملکردی ایده آل به امتیاز ۹،۷۱ رسید. در نهایت کیانی در مجموع دو فرم جین شو و چیانگ شو با امتیاز ۱۹،۴۱ در رده دوم قرار گرفت و مدال نقره هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی را کسب کرد.

نماینده چین در مجموع با امتیاز ۱۹،۴۹ به مدال طلا رسید و تالوکار ویتنامی با ۱۹،۴۰ بر سکوی سوم ایستاد.کیانی به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال می‌شود و نام خود را در تاریخ ووشوی ایران ثبت کرد. وی در مسابقات جهانی بزرگسالان به ۲ مدال نقره و برنز و در پیکارهای جهانی رده‌های سنی نیز به چندین مدال طلا، نقره و برنز رسیده و امروز توانست، کلکسیون افتخارات خود را در اوج جوانی تکمیل کند.

– الهه منصوریان در وزنه ۵۲- کیلوگرم کهپیش از این برابر «دوی سناتوهی» نایب قهرمان جهان از هند به پیروزی رسیده بود، امروز در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «تی تو تای» از ویتنام رفت و در ۲ راند متوالی این رقیب را شکست داد تا به نیمه نهایی راه یابد. بدین ترتیب منصوریان با صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد و عصر فردا برای رسیدن به فینال به مصاف «دیوین والی» می‌رود.

– شهربانو منصوریان که با یک قرعه استراحت به یک چهارم نهایی راه یافته بود، به مصاف «تی تای هانگ» از ویتنام رفت و در همان راند نخست با ارائه فنون مختلف امتیازات متعددی به دست آورد و با ضربه فنی به پیروزی رسید. شهربانو با این پیروزی به نیمه نهایی رسید و مدال برنز را مسجل کرد تا عصر فردا در نیمه نهایی با «سوچایا بوالونگا» از تایلند مبارزه کند.

– عرفان آهنگریان در وزن ۶۰- کیلوگرم در مرحله یک‌چهارم نهایی با «سونگ هیون جو» از کره جنوبی مبارزه کرد و  سه راند با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد تا ضمن صعود به مرحله نیمه‌نهایی، کسب مدال برنز را قطعی کند.

– فرود ظفری در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن ۶۵- کیلوگرم ساندا، مقابل «هوانگ وان کائو» از ویتنام در دو راند پیاپی به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.

– محسن محمدسیفی در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن ۷۰- کیلوگرم ساندا، مقابل نماینده لائوس  قرار گرفت و در حالی که ۳۰ ثانیه از زمان مبارزه گذشته بود، ضربات محکمی را به حریف زد و او را به بیرون پرتاب کرد. این اتفاق موجب مصدومیت ووشوکار لائوسی شد و او نتوانست به مبارزه ادامه بدهد تا محمدسیفی به یک برد آسان دست یابد و ضمن صعود به نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را مسجل کند.

* قایقرانی: 
– کانو اسلالوم: محمدمهدی کنارنگ در کانوی مردان با رکورد ۱۱۳.۸۰ ثانیه در رده سیزدهم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد.
– کانو اسلالوم: شقایق سیدیوسفی با رکورد ۱۷۹.۳۷ ثانیه در رده دهم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد.
– کایاک اسلالوم: رکسانا رزاقیان در کایاک بانوان با رکورد ۱۱۲.۲۶ ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه نهایی راه یافت.
– کایاک اسلالوم: امیرمحمد فتاح‌پور در کایاک مردان با رکورد ۹۱.۲۶ ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد.

* سوارکاری: با پایان رقابت‌های انفرادی درساژ در پارک مرکزی اسب سواری جاکارتا، لیتا سهینماینده کشورمان، موفق شد با کسب عنوان نهم راهی فینال مسابقات شود. در این رقابت، ورزشکاران مالزی، کره جنوبی و هنگ کنگ اول تا سوم شدند. سهی دیروز عنوان دوازدهم مسابقات را کسب کرده بود و امروز با کسب امتیاز ۶۷.۲۶، صعود خود به فینال را تثبیت کرد. رقابت فینال با حضور ۱۵سوارکار برتر، فردا برگزار خواهد شد.

* والیبال ساحلی:
– تیم والیبال ساحلی ب ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی در دومین مسابقه خود موفق به برتری ۲ بر صفر با نتایج ۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۱۷ برابر تیم مالدیو شد. تیم ایران ب در این مسابقات با تایلند، مالدیو و قطر ب همگروه است و فردا با قطر ب دیدار خواهد کرد.

* بسکتبال سه نفره: 
تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران در نخستین دیدار خود بعدازظهر امروز در گروه سوم به مصاف تایلند رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۷ مغلوب شد. این نخستین حضور بسکتبال بانوان ایران در بازی‌های آسیایی پس از ۴۰ سال است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.