کوچکی نژاد:

مجلس به وزیر آموزش و پرورش رأی اعتماد می‌دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس‌ گفت:‌ مجلس به علت وجود ملاحظاتی به وزیر آموزش و پرورش در جلسه استیضاحش رأی اعتماد می‌دهد.

به گزارش «دیارباران»، جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه خالی بودن وزارتخانه عریض و حساسی مانند آموزش و پرورش آن هم در ابتدای سال تحصیلی جدید شاید پیام خوبی برای این جامعه و فرهنگیان نداشته باشد، گفت: به همین علت احتمال اعتماد مجدد مجلس به وزیر آموزش و پرورش وجود دارد.

وی افزود: به علت وجود ملاحظاتی نظیر آغاز سال تحصیلی جدید در کشور و برخی مسائل مرتبط دیگر، به احتمال بسیار قوی ‌مجلس در جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به وی مجدداً رأی اعتماد می‌دهد.

عضو  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس‌  اظهار کرد: استیضاح‌ وزیر آموزش و پرورش در حال حاضر با حدوداً ۳۰ امضاء اعلام وصول شده است اما در جلسه حضور وی در کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات مجلس بسیاری از شبهات نمایندگان سئوال کننده با پاسخ‌های این وزیر برطرف شده بود.

رییس مجمع نمایندگان گیلان بیان داشت:‌ استیضاح وزیر آموزش و پرورش به اعتقاد بنده فرصت بسیار خوب و مغتنمی برای شخص وزیر است تا هم از نوع عملکرد خود در صحن علنی مجلس دفاع به عمل آورد و هم اینکه نمایندگان استیضاح کننده مسائل مورد نظر خود را شفاف بیان کنند.

کوچکی‌نژاد روند و رویه کنونی مجلس را بسیار رضایت‌بخش اعلام کرد و گفت:‌ یکی از مهم‌ترین عواملی که در استیضاح‌های انجام شده گذشته مانع از حصول نتیجه لازم شد اشتباه مجلس و هیئت رئیسه آن بود که در یک بی‌برنامه‌گی استیضاح سه وزیر را در یک روز تجمیع کرده بودند.

وی تشدید نگرانی مردم را عامل به حرکت افتادن چرخه استیضاح در مجلس دانست و ابراز داشت:‌ در مرحله نخست مجلس اقدام به استیضاح وزاری کار و امور اقتصادی کرده و سپس عدم رأی اعتماد به آنان را به مرحله اجرا درآورد و هم‌اکنون نیز استیضاح وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت را در دستور کار دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس محورهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش را برشمرد و گفت‌:‌ عدم اجرای سند تحول بنیادین،‌ تبعیض در ساخت و سازهای آموزشی در کشور‌،‌ ضعف در ساماندهی نیروهای انسانی و عدم پرداخت مطالبات فرهینگیان از جمله این محورها هستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

منبع نوشته:تسنیم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.