بدرقه ۱۱ گیلانی اعزامی به بازی های پاراآسیایی جارکارتا

۱۱ گیلانی اعزامی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا اندونزی طی مراسمی با حضور استاندار گیلان برای شرکت در این مسابقات بدرقه شدند.

به گزارش «دیارباران»، ظهر سه شنبه طی مراسمی با حضور مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از معاونان و مسئولان ۱۱ گیلانی اعزامی به همراه کاروان ایران به بازی های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ اندونزی بدرقه شدند.

حضور در میادین بین المللی فرصتی برای معرفی فرهنگ ایرانی و اسلامی

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به پتانسل و ظرفیت این استان در رشته های مختلف ورزشی و همچنین افتخار آفرینی ورزش های گیلانی در بازی های آسیایی جاکارتا، اظهار کرد: امیدواریم ورزشکاران گیلانی حاضر در کاروان معلولان و جانبازان ما نیز بتوانند سربلند و دست پر از این مسابقات بازگردند.

مصطفی سالاری بر لزوم حمایت از ورزشکاران گیلان در رشته های مختلف تأکید کرد و افزود: برای رسیدن به جایگاه خوب در سطح کشور و حتی جهان نیازمند فراهم کردن زیرساخت های مناسبی ورزشی برای ورزشکاران و قهرمانان هستیم که برنامه هایی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با بیان اینکه هدایایی برای تشویق این عزیزان برای ایجاد انگیزه در راستای کسب نتایج مطلوب در نظر گرفته شده است، گفت: حضور ورزشکاران ایرانی و گیلانی در میادین بین المللی تبلیغی برای فرهنگ و باورها و ارزش های دینی ایرانی و اسلامی بوده که ورزشکاران ایرانی و به ویژه گیلانی باید از این فرصت برای معرفی فرهنگ غنی ایران و گیلان استفاده کنند.

حضور ۸ ورزشکار گیلانی در تیم های اعزامی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا

در ادامه مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به حضور ۱۱ گیلانی در بازی های پاراآسیایی جاکارتا، اظهار کرد: از این تعداد هشت نفر ورزشکار و دو نفر مربی و یک نفر نیز هیئت سرپرستی کاروان است.

مریم بخشی افزود: ورزشکاران گیلانی در رشته ها بوچیا، والیبال نشسته، تیراندازی و پاورلیفتینگ در این بازی ها حضور دارند.

وی با بیان اینکه کاروان معلولان و جانبازان ایران ۳۵۹ نفر به جاکارتا اعزام می‌شود که از این تعداد ۲۱۰ را ورزشکاران رشته های مختلف تشکیل می دهند، گفت: در دوره گذشته این رقابت های ورزشکاران گیلانی موفق به کسب پنج مدال طلا و دو مدال نقره شدند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.