- دیار باران | آخرین اخبار گیلان، ایران و جهان - http://www.diyarebaran.ir -

افتتاحیه نمایشگاه عکس خبری «دیده گار» در رشت + تصاویر

آیین گشایش نمایشگاه گروهی عکس خبری «دیده گار» با آثاری از عکاسان سرویس عکس پایگاه خبری ۸دی و «دیارباران» در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با استقبال خوب مردم برگزار شد./ عکاس: سید محمد شاداب

به گزارش «دیارباران»، آیین گشایش نمایشگاه گروهی عکس خبری «دیده گار» با آثاری از عکاسان سرویس عکس پایگاه خبری ۸دی و دیارباران در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با استقبال خوب مردم برگزار شد.

نمایشگاه عکس خبری «دیده گار» شامل ۱۵۲ عکس با محوریت موضوعات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و هنر، مذهبی و ورزشی در ابعاد ۲۵ در ۳۷سانتیمتر به صورت رنگی به شکل چاپ دیجیتال از ۱۹عکاس می باشد که در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه با همراهی “مرضیه محمودی” مدیر پایگاه های خبری ۸دیو دیارباران و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و با تلاش های “عباس عاشوری” دبیر سرویس عکس این پایگاه های خبری دائر شده است.

در قاب نخست نمایشگاه عکس “دیده گار ” آمده است: «روزها، هفته ها، ماه ها گذشت و اینک به سال رسید که ما به رسم گردیِ زمین گرد هم آمدیم تا بر دیده بنگاریم روزگار را؛

تا غبار نشسته از تکرار مکررات رخت بر بندد و عادت یک نواختی ها و روزمره گی های زندگی کنار برود، برای دیدن لبخندها، اشک ها و البته حرف هایی ناگفته که شاید گوشی برای شنیده شدن نیابد اما دیده ای برای دیدن چرا!

چشمانمان از دریچه ی دوربین به دنیا باز می شود و حرف ها روی انگشتانمان معنا پیدا می کند.

این مجموعه تلاش عکاسانی است به وقت “دی” و از دیار “باران”، از روز و روزگار این سرزمین تا “دیده گار” شود و به رسم تاریخ بماند.»

هنرمندانی که عکس هایشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، عبارتند از : میلاد آدر، علیرضا آذرم، میثم پورجعفری، حسین داداش زاده، مجتبی دولت دوست، امیرحسین زردشت، سیدمحمد شاداب، زینب صبوری، عباس عاشوری، علی عموئی، امین عزتی راد، الهه فلاح، عرفان محمودی، ارسلان محمدنیا، آتنا میرزاخواه، فاطمه نیک رو، مصطفی نظری، سجاد ناطقی، نادر نیک کار.

این نمایشگاه تا ۲۰دی ۹۷ در دو نوبت صبح و عصر در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت پذیرای علاقمندان به هنر عکاسی خواهد بود.