15شوال، سالروز وفات نگین ری

تصاویر حضور رهبر انقلاب و سیدحسن نصرالله در حرم عبدالعظیم(ع)

مزار حضرت عبدالعظیم(ع) در شهرری همواره زیارتگاه عالمان و بزرگان دین بوده است. از جمله این علما می‌توان به مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله بهجت و سید حسن نصرالله اشاره کرد.

به گزارش «دیار باران» به نقل از فارس، روز ۱۵ شوال سال ۲۵۲ هجری قمری خاندان آل الله در سوگ از دست دادن یکی از فرزندانش عزادار شد،‌ حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حالی در شهرری دار فانی را وداع گفت که امام زمانش زیارت ایشان را به مثابه زیارت امام حسین(ع) خوانده بود، به طوری که ابن‌قولویه در «کامل الزّیارات» باب ۱۰۷ صفحه ۳۲۴ روایت کرده که شخصی از اهل ری گفت: بر امام هادی(ع) وارد شدم، آن جناب از من پرسید: در کجا بودی؟ عرض کردم: به زیارت سیدالشهدا(ع) رفته بودم، فرمود: آگاه و متوجه باش، اگر قبر عبدالعظیم را که در نزد شما است، زیارت کرده بودی، مثل این بود که حسین بن علی(ع) را زیارت کرده باشی.

حضرت عبدالعظیم(ع) در زندگی خود دچار ناراحتی‌ها و گرفتاری‌های زیادی شده است، او به خاطر ترویج و طرفداری از مذهب حق و انتساب به حضرات معصومین مخصوصاً امام هادی(ع) دچار مخاطرات شده، حکومت غاصب وقت و ستمگر خلیفه عباسی در صدد آزار و اذیت او بودند، شاید به این دلیل زیارت ایشان در آن برهه از زمان با زیارت امام حسین(ع) برابری می‌کرد.

آنچه که در ادامه می‌آید تصاویر زیارت بزرگان از حرم سیدالکریم است:

حضور مقام معظم رهبری در حرم عبدالعظیم(ع) در سال ۱۳۶۳ هجری شمسی

 

 

زیارت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۷۳ هجری شمسی

 

 

زیارت بهجت عارفان از حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در سال ۱۳۸۲

 

 

آیت‌الله مشکینی در حرم نگین ری در سال ۱۳۸۵ هجری شمسی

 

 

سید حسن نصرالله در حرم سیدالکریم در تاریخ ۱۲/۵/۱۳۸۵ بعد از جنگ سی و سه روزه لبنان

 

 

سید حسن نصرالله به همراه «سید هاشم صفی‌الدین» مدیر شورای اجرایی حزب‌الله در تاریخ ۱۲/۵/۱۳۸۵ بعد از جنگ سی و سه روزه لبنان در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

انتهای پیام/

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.