- دیار باران | آخرین اخبار گیلان، ایران و جهان - http://www.diyarebaran.ir -

تصاویر شهدا در میادین رشت نصب شود

رئیس سازمان دانش‌آموزی گیلان گفت: نصب تصاویری زیبا و قابل شهود از شهدا در میادین شهر و محله‌های رشت در قاب تابلوهایی همراه با روشنایی ضرور‌ی است.

به گزارش «دیار باران» نادر یارحسینی امروز در گفت‌وگو با  فارس، با اشاره به اهمیت نصب تصاویری زیبا و قابل شهود از شهدا در میادین شهر و محلات در تابلوهایی همراه با روشنایی اظهار کرد: تا‌کنون شاهد اقدام‌ و تغییراتی در این زمینه نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه ارزش و فضیلت شهید تنها در نزد خدای بزرگ است، افزود: یاد و نام شهید، وصیت و خاطرات او همواره احیاگر ارزش‌ها و مقدسات جامعه است.

این مسئول افزود: اگر نام و یاد شهید کمرنگ شود بدون تردید جامعه دچار دنیاپرستی، قدرت‌طلبی، تجمل‌گرایی، اسراف‌کاری، سیاست‌بازی، نفس پرستی، بداخلاقی، شهوت‌رانی، بدحجابی، اختلاف، شکست و ذلت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهید دائماً شاهد و ناظر بر جامعه و اعمال و رفتار اشخاص است، تصریح کرد: شهید کسی است که در دوران حیات مقدسش و پس از آن همواره سبب خیر و برکت، عزت و هدایت جامعه است.

یارحسینی یاد شهید را موجب تقویت ایمان در قلوب دانست و تصریح کرد: یاد شهید روح‌ها را صیقل می‌دهد و دشمنان را ذلیل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر شهید همواره محور اصلی و الگوی زندگی افراد جامعه قرار گیرد آن جامعه لبریز از عشق، ایثار، فداکاری، صبر، شجاعت و ایمان می‌شود و رکود، رخوت، خودخواهی، مقام پرستی، دنیاگرایی، انحراف و اعوجاج سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی از آن جامعه رخت بر‌می‌بندد و در چنین جامعه‌ای مردم از حیاط طیبه فیض می‌برند.

به گفته رئیس سازمان دانش‌آموزی گیلان یاد شهید موجب می‌شود تا ارزش‌ها و مقدسات پررنگ‌تر شده و فرایض دینی مانند امر به معروف و نهی از منکر، نماز، حج، خمس، زکات، ولایت، تولی و تبری معنای واقعی خود را پیدا ‌کند.

وی شهید را یکی از ارزش‌ها، مقدسات و شعائر الهی دانست و یادآور شد: حفظ و صیانت از این ارزش الهی بر همه واجب است.

یارحسینی اضافه کرد: در برخی مواقع دیده شده که تصاویر مبارک شهدا به تعداد زیاد در یک تابلوی کوچک و بی‌کیفیت در میادین شهر که به دلیل ابعاد کوچک تصاویر و اسامی قابل شناسایی نیست وجود دارد لذا انتظار می‌رود بنیاد شهید گیلان نسبت به برطرف کردن این مهم اقدام کند.

وی خواستار تمهیداتی برای دسترسی بهتر مردم به مزار شهدای گمنام در یخ‌سازی رشت شد و افزود: قبلا زیارت قبور مزار شهدای گمنام برای مردم راحت‌تر بود اما با محصور کردن فضا این امر مشکل شده است که انتظار می‌رود تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

این مسئول با تصریح بر اینکه تمام مسئولان وامدار و بدهکار شهدا و خانواده‌های معظم آنها و ایثارگران هستند، گفت: از این‌رو مسئولیت بس خطیر و دشواری بر دوش تمام مسئولان است که امیدواریم بتوانند آنچه شهدا خواسته‌اند احیا کنند و امانت‌هایشان را پاس بدارند تا سالم به نسل‌های دیگر برسد.

انتهای پیام/