رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

ایجاد خانه فرهنگ گیلان در تهران نقش مؤثری در استفاده از ظرفیت های استان دارد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: ایجاد خانه فرهنگ گیلان در تهران نقش مؤثری در استفاده از ظرفیت های استان دارد.

به گزارش خبرنگار «دیار باران»، حسن تامینی در نخستین جلسه ستاد همایش تجلیل از مفاخر و مشاهیر گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به اینکه در بیش از ۲ دهه گذشته گیلانیان مقیم تهران به همراه تشکل‌های مردمی دیگر برنامه‌های مختلف گیلان‌شناسی را برگزار کردند، اظهار کرد: بانک اطلاعاتی خوبی از گیلانیان مقیم تهران با تلاش کارشناسان جمع‌آوری شده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر لزوم وجود خانه فرهنگ گیلان در تهران برای استفاده مردم از آداب و رسوم استان، خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از گیلانی‌ها در قالب‌های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حرف برای گفتن دارند و باید از این فرصت‌ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد:‌ ظرفیت‌های استان و فرصت‌های خوبی که به وجود آمده باید در راستای توسعه استان استفاده کرد.

در ادامه مراسم رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه دغدغه‌های مادی امروز فکر انسان‌ها را مخدوش کرده است، اظهار کرد: صحبت و تامل درباره نام‌آوران استان بر عهده مسئولین است.

رضا جمشیدی با بیان اینکه گیلان دارای مفاخر زیادی در عرصه‌های مختلف است، افزود: عبدالقادر گیلانی فیسلوف قرن ۶، حسن دیلمی، ابوالفتح گیلانی، سیدمحمدباقر شفتی، پروفسور سمیعی، پروفسور فضل‌الله رضا و دکتر معین از مشاهیر گذشته و حال حاضر استان گیلان در عرصه‌های مختلف هستند.

وی به برگزاری همایش تجلیل از مفاخر و مشاهیر گیلان در نوروز ۹۴ اشاره کرد و تصریح کرد: زمان برگزاری این همایش به این دلیل نوروز ۹۴ انتخاب شده تا از نظرات همه صاحب‌نظران برای برگزاری مناسب این همایش استفاده شود.

انتهای پیام/

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.