شهردار رشت در گفت وگو با «دیارباران»:

شهرداری معرف میراث فرهنگی رشت به دنیا است

شهرداری معرف میراث فرهنگی رشت به دنیا است

شهردار رشت گفت: شهرداری رشت انتشار تمدن غنی ایرانی ـ اسلامی به ویژه فرهنگ بومی رشت را در دستور کار خود قرار داده است.

محمد علی خلیلی در گفت وگو با خبرنگار «دیار باران»،  در مورد فعالیت های شهرداری در راستای تقویت بنیان فرهنگی شهرستان رشت، اظهار کرد: رشت در گذشته به عنوان دروازه اروپا در ایران محل تردد تجار و بستر شکل گیری اقتصاد کشور  بوده است.

وی در ادامه این مطلب، تصریح کرد: شهرداری با پرداختن به خدمات شهری مانند آسفالت معابر و کاهش مشکلات سیستم حمل و نقل و رفع مشکلات در حوزه های آب های سطحی با هدف ساخت شهری استاندارد متناسب با واژه کلان شهر را در افق آینده سیاست های کاری خود تبیین نموده است.

شهردار رشت با اشاره به سیاست های فرهنگی شهرداری رشت، تعامل با شهرداری های کشور های صاحب فرهنگ و تمدن مانند چین را به عنوان ابزار نشر فرهنگ نهفته در بدنه فرهنگ رشت یکی از شاخه های مدیریت فرهنگی این نهاد خدمت رسان برشمرد.

 وی ابراز کرد: شهرداری رشت  انتشار تمدن غنی ایرانی ـ اسلامی  به ویژه فرهنگ بومی رشت را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار رشت  با تأکید بر تاریخ استان گیلان به خصوص شهر رشت در امر قهرمان پروری در حوزه های ملی و انقلابی و نقش عمده در خلق تاریخ کهن ایرانی ـ اسلامی و معرفی دانشمندان  بزرگ ملی با برد بین المللی در زمینه های علمی و فرهنگی و هنری مانند پروفسور سمیعی، اضافه کرد: شهرداری رشت در راستای بیان اسطوره های ملی  با قومیت رشتی و گیلانی  به شکل بین المللی سیاست های بین المللی خود را تقویت خواهد کرد.

خلیلی  در خاتمه اظهار کرد: شهرداری رشت با همکاری و تعامل با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حامی جدی اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در این کلان شهر است.

انتهای پیام/