کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال درگفتگو با «دیارباران»:

تشکیل کانون های والیبال در شهرستان/ ایران از تیم های پرهزینه والیبال جهان

تشکیل کانون های والیبال در شهرستان/ ایران از تیم های پرهزینه والیبال جهان

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال گفت: کانون های والیبال به عنوان پایگاه های استعداد یابی باید در شهرستان های کشور جهت ترسیم آینده ای روشن برای تیم ملی تشکیل شود.

اصغر نائینی در گفت وگو با خبرنگار «دیار باران» در مورد وضعیت ساختاری اداره ورزش و جوانان، اظهار کرد: مدیران ورزشی باید با برخورداری از سابقه و تجربه مدیریت در حوزه ورزش و آشنایی با مشکلات و کمبود های رشته های مختلف از جنس ورزش باشند.

وی حضور داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال را با کسب موفقیت حضور تیم ملی والیبال کشور در مرحله پایانی رقابت های لیگ جهانی، رسول خادم چهره نام آشنای ورزش اول ایران زمین را به عنوان ریاست فدراسیون کشتی و سایرین را از نقاط مثبت مدیریت ورزش کشور دانست و افزود: مدیریت درست و کارشناسی با ساختار روز کشتی ورزش ایران را به سر منزل مقصود خواهد رساند.

ایران بین تیم های پرهزینه والیبال جهان

کاپیتان اسبق تیم مالی والیبال با اشاره به پیشرفت های چشمگیر والیبال ایران در عرصه بین المللی و صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی، والیبال ایران را در بحث سرمایه گذاری و صرف هزینه جزء چهار تیم اول دنیا معرفی کرد.

وی ابراز کرد: حضور در بین تیم های قدر دنیا و کسب رتبه های بالای جدول در پیکار های لیگ جهانی باید در افق دید مدیریت والیبال کشور ترسیم شود.

نائینی با تاکید بر پتانسیل غنی نهفته در ساختار والیبال، فوتبال، بسکتبال و کشتی کشور به منظور ثبت رکورد های باور نکردنی در معتبرترین رویدادهای جهانی، گفت: مدیریت درست ورزش کشور به دست وزارت ورزش و جوانان بستر ساز تحقق چنین اهداف کلان و ارزشی در پیکره ورزش ایران زمین  است.

وی با بیان اینکه مربیان کار کشته  باید در کنار سرمربی خارجی به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند، اظهار کرد: هیچ مربی خارجی نمی تواند بدون بهره مندی از تفکرات و دانش مربیان بومی و بی تفاوت به این مقوله روانشناسی، رشته های ورزشی را به سر منزل مقصود برساند و والیبال نیز از این قائده مستثناء نیست.

نائینی با اشاره به تشکیل کانون های والیبال برای قشر جوان  در جریان سیاست پشتوانه سازی در ورزش کشور، گفت: کانون های استعداد یابی باید در مسیر استاندارد تعریف شده و بدون ورود به جریان های انحرافی در مسیر پشتوانه سازی برای تیم های ملی گام بردارند.

کاپیتان اسبق  تیم مالی والیبال با انتقاد از اینکه کانون های والیبال در بیشتر شهرستان های کشور به عنوان پایگاه های استعداد یابی و ذره بین فدراسیون به منظور شناسایی نخبگان والیبال در کشور تاسیس نشده است، خاطر نشان کرد: مسئولان اداره ورزش و جوانان در اقصا نقاط کشور باید با تعامل ویژه و برقراری ارتباط عمیق با فدراسیون والیبال زمینه را برای تشکیل این کانون ها فراهم کنند.

لیگ والیبال باید آسیب شناسی شود

نائینی با بررسی ساختار لیگ والیبال کشور به عنوان یک منبع ذخیره بزرگ به منظور تغذیه  تیم ملی، کمیته مربیان را فیلتری مهم برای ورود افراد با سمت مربی به درون مسابقات سوپر لیگ کشور دانست و تصریح کرد: بار فنی مربیان در لیگ های داخلی باید برای افزایش توان کادر فنی تیم ملی بالا باشد.

کاپیتان اسبق  تیم مالی والیبال در پایان با تاکید بر اینکه سرمربی تیم ملی باید ناظر اصلی بر عملکرد کمیته مربیان و انتخاب مربیان در رقابت های سوپر لیگی باشد، خاطر نشان کرد: استخوان بندی کادر فنی تیم ملی باید مستحکم شود.

انتهای پیام/

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.