شهردار رشت در نشست خبری:

افتتاح پیاده راه فرهنگی رشت با تکمیل زیرساخت ها و کیفی سازی/ از عملکردم دفاع می کنم

شهردار رشت با بیان اینکه محور پروژه های شهرداری بر تمرکز زدایی در مدیریت شهری است، گفت: در مقیاس های زمانی پروژه های مختلف برای بحث تمرکز زدایی در بافت مرکزی شهر رشت انجام می شود و تمرکز مدیریت شهری به توسعه محلات است.

به گزارش خبرنگار «دیارباران»، محمد علی ثابت قدم در نخستین نشست با اصحاب رسانه گیلان در سال جدید به مناسبت افتتاح پروژه ملی بازآفرینی بافت فرهنگی تاریخی رشت در ۱۱ فروردین با تشکر از سعه صدر مردم در اجرای این پروژه، اظهار کرد:  پروژه های شهرداری در مقیاس محلی و ملی، برند سازی شهر رشت را به دنبال خواهد داشت و این پروژه ها در قالب برنامه های میان مدت و بلند مدت در سال ۹۵ و تا سال ۹۸ انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه محوریت پروژه های شهرداری بر تمرکز زدایی در مدیریت شهری است، گفت: در مقیاس های زمانی  پروژه های مختلف برای بحث تمرکز زدایی در بافت مرکزی شهر رشت انجام می شود و تمرکز مدیریت شهری به توسعه محلات است.

شهردار رشت افزود : در سال ۹۴ یکسری از پروژه ها به بهره برداری رسید و پروژه پیاده راه فرهنگی و تاریخی شهر رشت به دلیل اهمیت این پروژه و تکمیل زیر ساخت ها و کیفی سازی به سال ۹۵ موکول گردید.

ثابت قدم با بیان اینکه در بحث زیر ساخت ها پروژه پیاده راه سازی قرار بر این نبود که شهرداری به بحث زیر ساخت های این محدوده ورود کند، گفت: اما به دلیل فقدان مدیریت منسجم شهری که دغدغه شهرداری می باشد این سازمان در بحث زیر ساخت های پروژه ی پیاده راه سازی نیز ورود کرد.

شهردار رشت با بیان این نکته که در سال ۹۵ ، ۱۲ عنوان پروژه در بودجه مشخص شده است، بیان کرد: در بحث عمران و زیر ساخت های شهری ۲۵ پروژه، بحث تجمیع دکل های BTS ودر حوزه حمل و نقل عمرانی ۱۱ پروژه را در بحث ابنیه و راهها خواهیم داشت .

وی تصریح کرد: محوریت این پروژه ها با نگاه ناحیه محور است و در ظرف زمانی بر اساس چشم انداز پیش بینی شده انجام خواهد شد.

ثابت قدم تاکید کرد : در سالی که  بنا به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل شده است باید بتوانیم خدمات مطلوبی را به شهروندان ارایه دهیم.

 وی با اشاره به بهره برداری از پروژه های دیگر شهرداری در آینده نزدیک، گفت : راه اندازی پارک محلات، خط ویژه BRT ، پرتال جامع گردشگری با نگاه انسان محوری، پایانه غرب در رشت و زیر گذر شهید رجایی و … از اهم پروژه هایی است که در سال ۹۵ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

ثابت قدم در پایان با بیان اینکه از عملکردم دفاع می کنم، خاطرنشان کرد: باید از پرداختن به  حواشی پرهیز شود تا شهروندان دچار دغدغه نشوند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.